Skowronek: Musimy myśleć o małych celach wynikowych i realizując je krok po kroku

KRAKOW 14.11.2019 PKO EKSTRAKLASA PILKA NOZNA SPORT FUTBOL WISLA KRAKOW ARTUR SKOWRONEK KONFERENCJA PRASOWA NZ ARTUR SKOWRONEK FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Artur Skowronek został zaprezentowany na nowego szkoleniowca Wisły Kraków, po tym jak zwolniono Macieja Stolarczyka. – Sytuacja drużyny na pewno nie jest łatwa. Musimy myśleć o małych celach wynikowych i realizując je krok po kroku – podkreślił szkoleniowiec.

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować za zaufanie tym ludziom, którzy są dzisiaj wokół Wisły. To ludzie, którymi ja też chciałbym się na co dzień otaczać. W rozmowach wyczułem mocny charakter, widzę cechy wojowników. Podobnie kibice, czego przykładem były bardzo trudne sytuacje, z których trener Maciej Stolarczyk wraz ze sztabem i kibicami, którzy chcieli budować ten klub, wyszli fantastycznie. Do tego trzeba dodać, że jest tutaj bardzo duży potencjał piłkarski – mówił nowy opiekun “Białej Gwiazdy” na pierwszej konferencji prasowej.

– Generalnie jestem bardzo optymistyczną osobą, wierzę, że po każdej burzy wychodzi słońce i wierzę, że razem z piłkarzami stworzymy silne relacje, tak, jak to miało miejsce do tej pory. Sytuacja drużyny na pewno nie jest łatwa. Musimy myśleć o małych celach wynikowych i realizując je krok po kroku, myśleć później o czymś więcej. Zrobię wszystko co w mojej mocy, razem z piłkarzami i sztabem szkoleniowym, by nikogo nie zawieść i na dzisiaj mogę ze swojej strony zadeklarować, że będzie pełne zaangażowanie, byśmy z tej sytuacji wyszli – z optymizmem patrzy na przyszłość Skowronek.

37-letni Artur Skowronek przed objęciem krakowskiej Wisły, przez nieco ponad rok pracował w pierwszoligowej Stali Mielec. Zwolnienie z klubu we wrześniu w środowisku piłkarskim wywołało niemały szok. – To była jedna trudniejszych decyzji, jaką podejmowałem w klubie. Serce długo walczyło z rozumem. Musiałem jednak tak zdecydować. Nie chcieliśmy zostać w pewnym momencie bez trenera – tłumaczył Jacek Orłowski, prezes Stali. – Jestem uczciwy i skłamałbym, gdybym powiedział, że nie miałem obaw, ale było mi bardzo miło, gdy dostałem telefon z tak fantastycznego klubu. Spotkałem się z ludźmi, którzy pokazali charakter i te cechy, które lubię u ludzi i to pokazało, że należy brać to wyzwanie w ręce. Jestem dumny, że będę mógł tutaj pracować – zakończył trener.

źródło: wisla.krakow.pl / własne


1 thought on “Skowronek: Musimy myśleć o małych celach wynikowych i realizując je krok po kroku

  1. Jestem bardzo ciekawy jak do nowego trenera podejdzie klubowa starszyzna z Błaszczykowskim, Brożkiem, Wasilewskim, czy Boguskim na czele. Jeśli Skowronek wyciągnie Wisłę z dołka, będzie bohaterem. Jeśli nie, może podzielić innych zdolnych szkoleniowców, wsadzonych w ostatnim czasie “na konia” Smółka i te sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *