

Skorupski: Zieliński jest piłkarsko najlepszym zawodnikiem w reprezentacji
Na portalu "Łączy Nas Piłka" pojawił się wywiad z Łukaszem Skorupskim. Zawodnik Bologni opowiada w nim o swojej długoletniej znajomości z Piotrem Zielińskim oraz o roli trzeciego bramkarza reprezentacji Polski.
Łukasz Skorupski swój debiut z seniorskiej drużynie narodowej zaliczył czternastego grudnia 2012 roku. W sumie 30-latek z orzełkiem na piersi wystąpił cztery razy - nie licząc meczów w młodzieżowych reprezentacjach. Mimo że Polak w Serie A prezentuję się bardzo dobrze, to aktualnie miejsce między słupkami bramki "Biało-czerwonych" zajmuję Wojciech Szczęsny, a od razu za nim w kolejce znajduję się Łukasz Fabiański. Przez to były piłkarz Górnika Zabrze musi zadowolić się rolą trzeciego golkipera. W rozmowie z portalem "Łączy Nas Piłka" Skorupski przyznał, że nie jest to dla niego komfortowa sytuacja.
- Na reprezentację przyjeżdżam od dziewięciu lat, od pięciu jestem powoływany regularnie, ale przez ten czas wystąpiłem w zaledwie czterech meczach. Mało, prawda? A każdy chce grać! - mówił golkiper Bologni. - Jestem patriotą. Powołania do drużyny narodowej traktuję jak spełnienie marzeń z dzieciństwa. To ogromna duma, honor i zaszczyt, kiedy można reprezentować swój kraj. Dlatego, kiedy tylko przyjeżdżam na kadrę, daję z siebie wszystko. - podsumował 30-latek.
W wywiadzie Skorupski opowiedział również o swojej wieloletniej znajomości z Piotrem Zielińskim. Warto przypomnieć, że obaj zawodnicy znają się jeszcze ze wspólnych występów w barwach Empoli. Golkiper przyznał, że uważa pomocnika Napoli za najlepszego piłkarsko zawodnika reprezentacji Polski.
- Znamy się już długo, razem graliśmy w Empoli, dogadujemy się bardzo dobrze. Kiedy zbliża się zgrupowanie reprezentacji, zawsze staramy się tak ustawić nasze loty do Polski, aby spotkać się już w samolocie i spędzić ze sobą jak najwięcej czasu. Bardzo lubię „Zielka” i dobrze mu życzę, chcę, aby w każdym spotkaniu zagrał jak najlepiej. - opowiadał bramkarz. - Szczerze? Uważam, że Zieliński jest piłkarsko najlepszym zawodnikiem w reprezentacji. Nie boje się tego powiedzieć. Owszem, jest jeszcze Robert Lewandowski, który zdobywa wiele bramek, wiadomo. Ale o tych, którzy biją strzeleckie rekordy, zawsze będzie się dużo mówiło. Piłkarsko to jednak „Zielu” jest najlepszy. - dodał Skorupski.
Źródło: "Łączy Nas Piłka"
-
AktualnościArgentyna - Szwajcaria oceny pomeczowe (12.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 5:58
-


AktualnościStatystyki z meczu Argentyna - Szwajcaria. Liczby i dane po meczu (12.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 5:46
-


AktualnościOceny piłkarzy po spotkaniu Norwegia - Anglia (11.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 2:08
-


AktualnościArgentyna - Szwajcaria podstawowe składy. Znamy wyjściowe jedenastki na mecz (12.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 2:04
-

AktualnościNorwegia - Anglia statystyki meczowe. Analiza spotkania (11.07.2026)Nowacki / 12 lipca 2026, 1:45
-

AktualnościWyjściowe składy na mecz Norwegia - Anglia. Potwierdzone jedenastki (11.07.2026)Nowacki / 11 lipca 2026, 22:06





































