Simeone: VAR jest fair dla wszystkich

Atletico Madryt

Szkoleniowiec Atletico Madryt, Diego Siemone, wyraził swoją opinię na temat VAR-u oraz sędziów z niego korzystających. – VAR ujawnia wszystko. Wcześniej nie mieliśmy możliwości zobaczenia niektórych rzeczy, a teraz je widzimy – stwierdził.

System VAR od początku swojego istnienia wzbudza olbrzymie kontrowersje. Wprowadzenie video weryfikacji podzieliło kibicowskie społeczeństwo na dwa obozy: zwolenników i przeciwników. Swoją opinię na temat VAR-u oraz sędziów z niego korzystających wyraził szkoleniowiec Atletico Madryt, Diego Simeone. 50-latek odniósł się tym samym do kontrowersyjnych sytuacji, jakie miały miejsce w meczu Athletico Bilbao – Real Madryt. A mianowicie „Królewscy” otrzymali rzut karny po interwencji VAR-u, a jednocześnie sędzia główny spotkania nie dopatrzył się przewinienia w polu karnym kapitana Realu, Sergio Ramosa.

VAR jest fair dla wszystkich. Real Madryt dostaje więcej karnych, bo częściej atakuje. Narzekania Barcelony? W pewien sposób my wszyscy jesteśmy krzywdzeni i nagradzani przez VAR. – stwierdził.

– VAR ujawnia wszystko. Wcześniej nie mieliśmy możliwości zobaczenia niektórych rzeczy, a teraz je widzimy. Sędziowie również są ludźmi. Oni mogą się mylić – powiedział.

 – Jest więc osoba, która o wszystkim decyduje. Może cię skrzywdzić lub ci pomóc. Ale przynajmniej wszyscy mamy pewność, czy w danej sytuacji był spalony albo należał się rzut karny. Jednocześnie jesteśmy bardziej narażeni – zakończył.

Atletico Madryt po 34. kolejkach La Liga, zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 62. punktów. Zespół Argentyńczyka pozostaje w walce o najważniejsze trofeum klubowe, czyli o zwycięstwo w Lidze Mistrzów UEFA. Przed zawieszeniem rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa hiszpański klub awansował do ćwierćfinału, eliminując w 1/8 finał obrońcę tytułu Liveprool.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *