Sezon w Szkocji przedwcześnie zakończony! Znamy mistrza kraju

dailyrecord.co.uk

Szkocka Liga Piłkarska (SPFL) podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu z powodu pandemii koronawirusa. Mistrzem kraju po raz 9. z rzędu został Celtic Glasgow.

Szkocka Liga Piłkarska, w porozumieniu ze wszystkimi klubami występującymi w Premiership, podjęła decyzję o przedwczesnym zakończeniu sezonu. Władzę ligi, w oficjalnym komunikacie, argumentowały swoją decyzję rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa, troską o zdrowie piłkarzy oraz o niewielkim prawdopodobieństwie dotyczącym zmian w tabeli na kluczowych pozycjach. Do ustalenia końcowej tabeli zdecydowano się uśrednić liczbę punktów zdobywaną na mecz.

Tym samym mistrzem kraju, po raz dziewiąty z rzędu został Celtic Glasgow. „Zielono-biali” po 30. kolejkach uzbierali 80 punktów. Celtic miał 13 punktów przewagi nad drugim Rangers FC i 34 nad trzecim Motherwell. W przyszłym sezonie w Premiership nie zagra Hearts of Midlothian.

Tytuł mistrzowski w swoim CV zapisać może Patryk Klimala. Reprezentant Polski do lat 21, barwy Celticu reprezentuje od stycznia 2018 roku. W tym czasie, na boisku przebywał łącznie przez 15 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.