UEFA

UEFA.com

Sevilla zremisowała bezbramkowo z Manchesterem United w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został David De Gea.

Większość kibiców typowała gości jako faworyta, bowiem Manchester ma bardzo nierówną formę. W zeszły weekend pewnie pokonali Huddersfield 2:0 w FA Cup, ale przegrali 1:0 z Newcastle w Premier League. Sevilla także gra w kratkę, potrafi pokonać rewelację sezonu Gironę 1:0, a także przegrać 1:5 z Eibarem.

Od początku meczu do ataku rzuciła się Sevilla, która dwukrotnie zagroziła bramce Davida De Gei, najpierw na początku spotkania uderzał Luis Muriel, wtedy dobrze interweniował bramkarz Czerwonych Diabłów. Po upływie kwadransa, sprzed pola karnego minimalnie niecelnie strzelił Jesús Navas. Goście groźnie odpowiedzieli dopiero w 25. minucie. Paul Pogba posłał świetną, górną piłkę do Romelu Lukaku, ten uderzył piłkę z powietrza wysoko nad bramką. Pierwszy celny strzał ze strony Czerwonych Diabłów zobaczyliśmy w 38. minucie. Scott McTominay huknął sprzed szesnastki, ale to uderzenie było w środek bramki i Sergio Rico pewnie odbił futbolówkę do boku. Tuż przed przerwą gości dwukrotnie uratował De Gea, po uderzeniach Gabriela Mercado i Luisa Muriela.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, ale gospodarze stworzyli sobie mniej klarownych sytuacji, jeżeli już jakieś były to zatrzymywały się na Davidzie De Gei. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Pablo Sarabia, który uderzył z główki tuż nad bramką United. Ostatecznie żadna drużyna nie zdołała pokonać bramkarza drużyny przeciwnej i padł remis bezbramkowy.