SerieA: Milan poległ w Neapolu

W ostatnim sobotnim spotkaniu 23. kolejki włoskiej Serie A piłkarze SSC Napoli wygrali na własnym stadionie z AC Milan 3:1.

Mecz znakomicie ułożył się dla podopiecznych Clarence Seedorfa. Prowadzenie dla gości już w 7. minucie meczu uzyskał Marokończyk Adel Taarabt. Rossoneri długo się nie nacieszyli z prowadzenia, bowiem już trzy minuty później wyrównał Szwajcar Gokhan Inler. Na 2:1 w 56. minucie podwyżył Argentyńczyk Gonzalo Higuain, który również ustalił wynik spotkania na dziewięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

SSC Napoli – AC Milan 3:1 (1:1)
10′ Inler, 56′, 81′ Higuain – 7′ Taarabt

W tabeli Napoli jest trzecie z dorobkiem 47 punktów, a Milan dziesiąty z 29 oczkami na koncie.