Serie A: Zwycięstwo AS Romy i awans na czwarte miejsce

Lorenzo Pellegrini, Edin Dzeko / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 20. kolejki Serie A, Genoa CFC przegrała z AS Romą 1:3. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Rzymu awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Walcząca o utrzymanie Genoa podejmowała u siebie Romę, minimalnym faworytem tego spotkania byli Rzymianie, którzy przed tym meczem zajmowali piąte miejsce z dorobkiem trzydziestu pięciu punktów, gospodarze zadomowili się w strefie spadkowej, byli na przedostatnim miejscu i mieli czternaście oczek na koncie.

Już w 3. minuce gości oddali pierwszy strzał w tym meczu, sprzed pola karnego strzelał Cengiz Ünder, ale fatalnie kopnął w trybuny. Reprezentant Turcji zrehabilitował się chwilę później, gdy dośrodkował w szesnastkę do Lorenzo Pellegriniego, a pomocnik Romy tylko dołożył nogę i pokonał bramkarza gospodarzy. Prowadzenie Rzymian mógł podwyższyć Edin Džeko jednak w dogodnej sytuacji trafił wprost w Mattie Perina. W 35. minucie wreszcie zaatakowali gospodarze, strzał Antonio Sanabrii był za słaby, by zaskoczyć Pau Lópeza. W końcówce pierwszej połowy Roma podwyższyła prowadzenie. Leonardo Spinazzola przedostał się w pole karne, podał pod bramkę, a tam niefortunnie własnego bramkarza pokonał Davide Biraschi. Nie był to ostatni gol w pierwszej połowie, od razu po wznowieniu gry Lasse Schöne zagrał górne podanie w pole karne, tam sam na sam z bramkarzem Romy wyszedł Goran Pandev, podciął futbolówkę nad Lópezem i zmniejszył prowadzenie Romy. Do przerwy Genoa przegrywała z Romą 1:2.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Romy mógł podwyższyć Davide Santon, ale świetnie po jego strzale interweniował Perin. Okazję na bramkę wyrównującą miała także Genoa, a konkretnie Edoardo Goldaniga, który uderzał głową, lecz kapitalną interwencją po tym strzale popisał się López. Kwadrans przed końcem meczu podopieczni Paulo Fonsecii podwyższyli prowadzenie. Perin podał wprost pod nogi Pellegriniego, ten zagrał do Džeko, napastnik Romy minął obrońcę i pokonał golkipeera. W doliczonym czasie gry gola honorowego dla Genoi mógł strzelić Pandev jednak bramkarz Romy po raz kolejny dobrze interweniował w dzisiejszym meczu.

Ostatecznie Genoa przegrała z Romą i mimo, że Rzymianie wygrali dwiema bramkami to nie było widać aż takiej przepaści między tymi drużynami, podopieczni Paulo Fonseci mogą zawdzięczać komplet punktów swojemu bramkarzowi, który dziś rozegrał kapitalne zawody.