Serie A: Zwycięska Roma, kolega z drużyny zaskoczył Szczęsnego

W meczu kończącym 24 serię gier w lidze włoskiej AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie wygrała z Sampdorią 2:1. Szczęsny spisywał się solidnie, a pokonać go zdołał jedynie kolega z drużyny – Miralem Pjanić.

Dla obu drużyn było to bardzo ważne spotkanie. Roma walczy o trzecie miejsce w ligowej tabeli dające prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów, zaś Sampdoria jest tylko o jedno miejsce wyżej niż strefa spadkowa. Pierwsza połowa mogła zakończyć się bezbramkowo, jednak bramkę do szatni dla gospodarzy strzelił Florenzi. Roma równie mocnym uderzeniem rozpoczęła drugą połowę. Już cztery minuty po zmianie stron do siatki trafił Perotti po asyście El Shaarawy’go. Tego wieczora na Stadio Olimpico bramki strzelali tylko piłkarze ekipy z Rzymu bowiem w 57 minucie po strzale Fernando piłka niefortunnie odbiła się od Miralema Pjanicia i kompletnie zmyliła Wojtka Szczęsnego. Więcej bramek już nie padło i Roma wygrała 2:1.

Po tym zwycięstwie AS Roma ma 44 punkty i zajmuje piąte miejsce, ale do trzeciej Fiorentiny traci tylko 2 punkty. Sampdoria jest 17-nasta z dorobkiem 24 punktów.