Serie A: Triumfalne pożegnanie Buffona z Juventusem

Gianluigi Buffon

juventus.com

W sobotnie popołudnie Juventus pokonał Hellas Werona 2:1, w ostatniej, 38. kolejce Serie A.

Choć Juventus już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza Włoch, to był to wyjątkowy mecz dla kibiców “Starej Damy”. Gianluigi Buffon zapowiedział, że żegna się z klubem, więc to ostatni mecz dla niego w barwach zespołu z Turynu. Koledzy zadbali o godne pożegnanie.

Juventus był wyraźnie lepszy od przyjezdnych. Bramkę na prowadzenie mógł zdobyć jeszcze przed końcem pierwszej połowy, ale Paolo Dybala trafił w poprzeczkę. Jednak po przerwie mistrzowie zdecydowanie poprawili skuteczność. Najpierw za sprawą Daniele Ruganiego, a chwilę potem dzięki Miralemowi Pjaniciowi. W 64. minucie Carlo Pinsoglio zmienił Buffona, dając okazję kibicom na oficjalne pożegnanie idola. Dwubramkowe prowadzenie dało chyba ciut za dużo luzu gospodarzom. Hellas wykorzystało to odpowiadając trafieniem Alessio Cerciego. Na pięć minut przed końcem Juventus mógł zripostować to bramką na 3:1, ale rzutu karnego nie wykorzystał Stephan Lichtsteiner.

Juventus – Hellas Werona 2:1 (0:0)

Daniele Rugani 50′,  Miralem Pjanić 52′ – Alessio Cerci 76′

Juventus: Gianluigi Buffon (64′ Carlo Pinsoglio) – Stephan Lichtsteiner, Daniele Rugani, Andrea Barzagli, Alex Sandro – Stefano Sturaro (44′ Rodrigo Bentancur), Miralem Pjanić, Claudio Marchisio – Douglas Costa (66′ Gonzalo Higuain), Mario Mandzukić, Paulo Dybala

Hellas: Nicolas – Romulo, Antonio Caracciolo (46′ Enrico Bearzotti), Alex Ferrari, Samuel Souprayen – Rolando Aarons (62′ Franco Zuculini), Marco Fossati, Andrea Danzi – Mohamed Fares, Alessio Cerci, Ryder Matos (81′ Bruno Petković)

Żółte kartki: Fares, Fossati (Hellas)

Sędzia: Riccardo Pinzani