Serie A: Szalony mecz w Weronie, gol Polaka!

Mariusz Stepinski

Kamil Chmielewski

W pierwszym niedzielnym meczu 21. kolejki włoskiej Serie A Chievo Verona przegrało przed własną publicznością 3:4 z Fiorentiną. Goście przez ponad pół godziny grając w osłabieniu strzelili dwie bramki! Gol Mariusza Stępińskiego!

Wynik meczu już w czwartej minucie otworzył Lius Muriel. Dwadzieścia dwie minuty później było już 2:0 po bramce Marco Banassiego. Siedem minut przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Mariusz Stępiński. Dla 23-letniego napastnika to piąty gol w sezonie, czyli tyle samo ile zdobył w poprzednim. W 59. minucie strzelec drugiej bramki obejrzał czerwoną kartkę po czym jak w polu karnym zatrzymał piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Sergio Pellissier. W 78. minucie trener gospodarzy wprowadził na boisko Filipa Djordjevica w miejsce Stępińskiego, a niecałą minutę później goście prowadzili już 3:2 po bramce Federico Chiesy. Na pięć minut przed końcem kapitan gospodarzy był ponownie przed szansą doprowadzenia do remisu, ale tym razem nie wykorzystał rzutu karnego. 39-latek strzelił w to samo miejsce i bramkarz Fiorentiny go wyczuł. Minutę później po znakomitej kontrze Chiesa strzelił swoją drugą bramkę i czwartą dla gości. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu, minutę przed końcem zmiennik Stępińskiego strzelił trzecią bramkę do gospodarzy i znów były emocje. Sędzia doliczył aż pięć minut, ale nie padła już żadna bramka. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał drugi z Polaków, Paweł Jaroszyński.

W następnej serii spotkań Chievo, które poniosła drugą porażkę z rzędu, pojedzie na mecz do Empoli. Natomiast Fiorentina, która wygrała po trzech meczach bez zwycięstwa zagra w Udine z Udinese Calcio. W tabeli klub Polaków z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje ostatnie, dwudzieste miejsce, a zespół z Florencji zgromadził 30 punktów i jest na dziewiątej pozycji.

27.01.2019, godz. 12:30 Chievo Verona – ACF Fiorenitna 3:4 (1:2)
Mariusz Stępiński 38′, Sergio Pellissier 60 (k), Filip Djordević 89′ – Luis Muriel 4′, Marco Benassi 26′, Federico Chiesa 79′, 86′
czerwona kartka: Marco Benassi 59′ (Fiorentina)