La Liga: Przełamanie Blanquivioletas, Celta nadal w kryzysie

Girona (Twitter)

W pierwszym sobotnim meczu 21. kolejki hiszpańskiej La Ligi Real Valladolid pokonał na Estadio Jose Zorrilla Celtę Vigo 2:1. Goście kończyli mecz w dziesięciu.

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Już w szesnastej minucie Pione Sisto otworzył wynik meczu. Dla 23-letniego Duńczyka to drugie trafienie w sezonie. Dziesięć minut po zmianie stron po strzale Oscara Plano był już remis. 27-letnik napastnik gospodarzy ma już trzy bramki. Wynik meczu w sześćdziesiątej dziewiątej minucie ustalił Keko, dla którego był to premierowy gol w bieżących rozgrywkach. Goście kończyli mecz w dziesięciu. Na trzy minuty przed regulaminowym końcem gry Wesley Hoedt został ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną. Trzeba przyznać, że nie takiego debiutu oczekiwano po 24-letnim obrońcy. Holender w tym tygodniu z angielskiego Southampton przeniósł się do Hiszpanii.

W następnej kolejce Valladolid, który zakończył swoją złą serię – pięciu spotkań bez wygranej zagra w Huesca z czerwoną latarnią ligi. Z kolei Celta, która poniosła piątą porażkę z rzędu oraz nie wygrała już szóstego kolejnego meczu podejmie Sevillę.

W tabeli Valladolid z 25. punktami jest dwunaste, a Celta z czterema punktami mniej zajmuje siedemnastą pozycję.

27.01.2019, godz. 12:00 Real Valladolid – Celta Vigo 2:1 (0:1)