Serie A: Remis Romy z Saussolo

Indosport

W meczu 19. kolejki Serie A, Roma zremisowała z Sassuolo 1:1. Dla gospodarzy trafił Lorenzo Pellegrini, punkt gościom zapewnił Simone Missiroli.

Od pierwszych minut dosyć niespodziewanie przewagę mieli goście, którzy mogli wyjść na prowadzenie w 10. minucie. W pole karne piłkę posłał Antonio Ragusa, tam był Matteo Politano, uderzył ze szpica, ale świetnie ten strzał obronił Alisson. Później do głosu zaczęła dochodzić Roma, ale nie potrafili przebić się przez szczelne szyki obrony Sassuolo. W końcu jednak udało im się pokonać Andrea Consigliego. Edin Džeko odegrał do niepilnowanego  Lorenzo Pellegrinego, a ten pewnym strzałem dał prowadzenie Romie. Bardzo dobrą okazję do podwyższenia miał Aleksandar Kolarov, lecz piłka po jego strzale z ostrego kąta przeleciała wysoko nad bramką.

W drugiej połowie nadal dominowała Roma, ale to goście zdobyli bramkę w 78. minucie. W pole karne dośrodkował Federico Peluso, najwyżej wyskoczył Simone Missiroli i strzałem głową wyrównał stan spotkania. Roma także trafiła do siatki za sprawą Lorenzo Florenziego, ale po wideoweryfikacji VAR sędzia uznał, że reprezentant Włoch faulował Francesco Acerbiego.

Ostatecznie Roma zremisowała z Sassuolo i została na czwartym miejscu, goście są na miejscu 14.