Serie A: Poważny błąd Szczęsnego, Juventus przegrywa w Neapolu (Wideo)

Kalidou Koulibaly

Napoli pokonało Juventus 2:1 w hicie trzeciej kolejki Serie A.

To będzie radosny wieczór w Neapolu. Rywalizacja Napoli z Juventusem jest jedną z najgorętszych Italii. Zarówno ze względu na sportowy poziom drużyn, jak i ich historie.

Ten mecz to na pewno będzie bolesna historia dla “Starej Damy”. Choć początki nie zapowiadały aż takich dramatów. Najpierw to Kostas Manolas zachował się fatalnie przy wyprowadzeniu piłki. Nieudolność Greka wykorzystał Alvaro Morata i już w dziesiątej minucie dał prowadzenie Juventusowi.

Gospodarze nie złożyli broni, choć na bramki czekali do drugiej połowy. Wtedy fatalne błędy zaczęli popełniać piłkarze z Turynu. W 57. minucie Wojciech Szczęsny mocno pomógł rywalom w wyrównaniu. Obronił co prawda uderzenie Lorenzo Insigne, ale wypluł futbolówkę tak, że szybko dopadł do niej Matteo Politano i pokonał Polaka.

Natomiast w 85. minucie cios ostateczny zadał Kalidou Koulibaly. Wykorzystał zamieszanie w polu karnym przeciwników, a zwłaszcza głupie zachowanie Moise Keana (który pojawił się dosłownie chwilę wcześniej na murawie. W samej końcówce mieliśmy 2:1.

W drugiej połowie na boisku pojawił się także Piotr Zieliński powracający po kontuzji.

Dla Juventusu to fatalny start sezonu. Nadal mają tylko punkt i po trzech kolejkach są tuż nad strefą spadkową.