Serie A: Podział punktów w meczu na szczycie

W meczu kończącym 25. kolejkę spotkań włoskiej Serie A zmierzyli się ze sobą wicelider z Rzymu z liderem tabeli z Turynu. AS Roma zremisowała z Juventusem Turyn 1:1. Gole zdobyli Seydou Keita dla gospodarzy i Carlos Tevez dla przyjezdnych.

W pierwszej części spotkania to Rzymianie częściej znajdowali się w posiadaniu piłki, ale to goście stworzyli więcej sytuacji podbramkowych. Dość powiedzieć, że Roma nie oddała żadnego strzału na bramkę strzeżoną przez Gianluigiego Buffona. Mecz w pierwszej połowie był momentami dość nudny i od początku zanosiło się na wynik remisowy. Obydwie drużyny ustawione były wysoko w defensywie tak, aby nie stracić gola.

Znacznie ciekawsze było drugie 45. minut tego meczu. Na początku drugiej połowy uwidoczniła się przewaga Juventusu. I to goście objęli prowadzenie. W 64. minucie fantastycznie z rzutu wolnego przymierzył Carlos Tevez. Argentyńczyk godnie zastąpił etatowego wykonawcę rzutów wolnych w zespole „Starej Damy”, a mianowicie nieobecnego w tym spotkaniu z powodu kontuzji Andrea Pirlo. Chwilę przed zdobyciem gola przez przyjezdnych, czerwoną kartkę za drugi żółty kartonik obejrzał obrońca Romy Vassilis Torosidis. To osłabienie przewrotnie okazało się motywacją do lepszej gry zespołu gospodarzy, który w końcówce meczu dominował na boisku. Wyrównujący gol padł w 78. minucie, a jego autorem był Seydou Keita, który po zejściu Francesco Tottiego i Daniele De Rossiego pełnił funkcję kapitana. Roma mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale Juventus nie pozwalał im na realne zagrożenie bramki Buffona.

Po tym meczu nic nie zmieniło się w sytuacji tych dwóch drużyn w tabeli. Juventus nadal przewodzi ligowej stawce z dziewięcioma punktami przewagi nad Romą.

Skrót meczu:

02.03.2015, godz. 21.00 Serie A, 25. kolejka: AS Roma – Juventus Turyn 1:1(0:0)

Gole:

Gol 0:1 – 64′ Tevez

Gol 1:1 – 78′ Keita

AS Roma: De Sanctis Holebas, Manolas, zolta-kartka-yellow-card zolta-kartka-yellow-card czerwona-kartka-red-cardTorosidis, zolta-kartka-yellow-card Yanga-Mbiwazolta-kartka-yellow-card De Rossi(73′ zolta-kartka-yellow-card Nainggolan), Gol Kéita, zolta-kartka-yellow-card Pjanić Gervinho, Ljajić(65′ Florenzi), Totti(71′ Iturbe)

Juventus Turyn: Buffon Bonucci, Caceres, zolta-kartka-yellow-card Chiellini zolta-kartka-yellow-card Evra, zolta-kartka-yellow-card Marchisio, Pereyra, zolta-kartka-yellow-card Vidal, Lichtsteiner(90′ Padoin) – zolta-kartka-yellow-card Morata(83′ Coman), Gol Tevez