Serie A: Podsumowanie 22. kolejki. Juventus lepszy od Milanu w klasyku, Inter wreszcie zdobył trzy „oczka”

Dobiega końca 22. kolejka Serie A. Do rozegrania został jutrzejszy mecz, w którym zmierzą się Parma z Chievo Werona. W klasyku ligi włoskiej Juventus Turyn bez większego wysiłku poradził sobie z AC Milan, zwyciężając 3:1. Złą passę przełamał Inter Mediolan. Podopieczni Roberto Manciniego ograli Palermo 3:0.

Mecze Juventusu z Milanem niegdyś elektryzowały całą Europę. Teraz jednak mieliśmy do czynienia ze starciem mistrza kraju i lidera tabeli z drużyną środka tabeli. Na boisku widać było różnicę klas dzielącą obydwa zespoły. Piłkarze „Starej Damy” wygrali 3:1 po golach Teveza, Bonucciego i Moraty. „Rossoneri” odpowiedzieli jedynie trafieniem Antonellego. O szczegółach tego starcia możecie przeczytać TUTAJ.

Po remisie i dwóch porażkach w poprzednich spotkaniach wreszcie udało się wygrać Interowi Mediolan. Podopieczni Manciniego wygrali z Palermo 3:0 po dwóch golach Icardiego i jednym Guarina. Należy dodać, że nie był to przypadkowy wynik, a zasłużone zwycięstwo Interu, który zagrał bardzo dobre spotkanie. Pożar wywołany trzema ostatnimi porażkami (dwie w lidze i jedna w Pucharze Włoch) został na chwilę ugaszony. Ugaszony do następnego starcia, kiedy to kibice Interu znowu będą oczekiwali gry jak w meczu z Palermo.

Z innych boisk należy wspomnieć o starciu sąsiadów z tabeli, walczących co najmniej o europejskie puchary w tym sezonie, Lazio i Genoi. Goście wywieźli cenne trzy punkty z Rzymu. Do porażki Rzymian przyczynił się Marchetti, który już w 27. minucie opuścił boisko z czerwoną kartką. Po 90. minut gry w swoich drużynach zagrali Kamil Glik i Piotr Zieliński. Torino Glika podtrzymało zwycięską passę, wygrywając z Veroną 3:1 na wyjeździe( więcej o tym spotkaniu TUTAJ), a Empoli Zielińskiego pokonało okupującą spadkowe miejsce Cesenę na własnym stadionie 2:0.