Dmytro Czyhrynski podpisał kontrakt z ukraińskim Dnipro Dniepropietrowsk. Wiązany z warszawską Legią obrońca od ponad tygodnia był wolnym zawodnikiem po rozwiązaniu umowy z obecnym mistrzem Ukrainy – Szachtarem Donieck, w którym spędził pięć lat.

28-latek jest wychowankiem lwowskich Karpat, jednakże swój seniorski debiut zaliczył właśnie w barwach zespołu z Donbasu. Stamtąd również w 2009 roku przeniósł się za ponad 25 milionów euro do FC Barcelony w której spędził zaledwie rok zaliczając 12 występów. Po krótkim pobycie w Hiszpanii powrócił do Szachtara spędzając w zespole “Pomarańczowo-Czarnych” kolejne 5 lat. Czyhrynski jest reprezentantem Ukrainy, jednakże karierę reprezentacyjną zakończył przed pięcioma laty. W drużynie narodowej rozegrał 29 spotkań.

Obecnie zespół z Dniepropietrowska jest trzeci w tabeli ukraińskiej Premier Ligi (najwyższy poziom rozgrywkowy na Ukrainie), do lidera Dynama Kijów traci osiem punktów, a strata do byłego klubu Czyhrynskiego, drugiego w tabeli Szachtara wynosi wyłącznie trzy punkty.

foto i źródło: EurosportTen artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.