Serie A: Piotr Zieliński wygrywa, kosztowna porażka Milanu

źródło: twitter.com/en_sscnapoli

W 33. kolejce Serie A Napoli pokonało Torino, a Milan uległ Lazio, które depcze mu po piętach w ligowej tabeli.

Torino – Napoli 0:2

Goście od razu zaatakowali rywali i wyprowadzili szybkie dwa ciosy. Najpierw Tiemoue Bakayoko przedarł się przez zasieki gospodarzy i mocnym strzałem pokonał Salvatore Sirigu. Po chwili szybki kontratak drużyny Gennaro Gattuso wykończył z bliska Victor Osimhen. Pod koniec widowiska swój zespół osłabił Rolando Mandragora i zespół Karola Linettego przegrał 0:2.

Lazio – Milan 3:0

Bardzo wyrównany mecz na szalę “Biancocelestich” już w 2. minucie przechylił Joaquin Correa, który wyszedł na czystą sytuację i przechytrzył Gianluigiego Donnarummę. Prowadzenie podwyższył Manuel Lazzari, ale VAR anulował gola z powodu spalonego. Na początku drugiej połowy Correa zapewnił swojemu klubowi dwubramkowe prowadzenie po świetnym strzale w górny róg bramki “Rossonerich”. Wynik ustalił pięknym uderzeniem z obrębu pola karnego Ciro Immobile. Więcej goli w tym spotkaniu nie oglądaliśmy i Lazio pokonało Milan 3:0.