Serie A: Pięć bramek w Bergamo

atalanta.it

W pierwszym sobotnim meczu 15. kolejki włoskiej Serie A, Atalanta Bergamo wygrała 3:2 z Hellas Verona. Czerwona kartka dla Pawła Dawidowicza.

24-latek wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Pierwszą obejrzał w 68. minucie, a drugą w 85, przy stanie 2:2. Decydująca bramka padła w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Drugi z Polaków w ekipie żółto-granatowych, Mariusz Stępiński cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Dla Nerazzurrich to druga kolejna wygrana. Natomiast dla gości jest to druga z rzędu porażka. Klub Polaków, zajmujący dziewiąte miejsce w następnej serii podejmie Torino, a Atalanta, która jest szósta zagra w Bolonii.

7.12.2019, godz. 15:00 Atalanta Bergamo – Hellas Verona 3:2 (1:1)
Rusłan Malinowsky 44′, Luis Muriel 64′ (k), Berat Djimsiti 93′ – Samuel Di Carmine 23′, 57′
czerwona kartka: Paweł Dawidowicz 85′ (za drugą żółtą) – Verona