Serie A: Pewne zwycięstwo Juventusu

Bentancur

zimbio.com

W ostatnim meczu 20. kolejki Serie A Juventus u siebie pokonał Chievo 3-0.

W środku ubiegłego tygodnia Juventus rozegrał mecz o Superpuchar Włoch z AC Milan. Wygrał i zdobył trofeum, które ucieszyło z pewnością Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka to pierwszy tytuł z Juventusem. W porównaniu do pucharowego meczu w składzie doszło do kilku zmian. Na ławce rezerwowych usiedli m.in. Szczęsny, Bonucci czy Cancelo. Po drugiej stronie barykady dwóch Polaków (Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński) również niestety musieli znieść fakt, że nie wybiegną na ten mecz od pierwszej minuty.

Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli w 13. minucie. Indywidualna akcja Douglasa Costy i strzał Brazylijczyka sprzed pola karnego. Bramkarz w tej sytuacji był bezradny. Kilka sekund przed przerwą Juventus podwyższył prowadzenie. Podanie od Dybali wykorzystał Emre Can, który technicznym strzałem zdobył gola. Nie minęło dużo czasu od rozpoczecia drugiej połowy, a Juventus już mógł prowadzić 3-0. Zagranie ręką w polu karnym przez zawodnika gości, do piłki podszedł Cristiano Ronaldo, ale jego strzał obronił Sorrentino. Co się odwlecze to nie uciecze. W 83. minucie po dośrodkowaniu Bernardeschiego najwyżej w polu karnym wysokoczył Rugani i gospodarze prowadzili 3-0.

Juventus – Chievo 3-0 (2-0)

Costa 11′ ,  Can 45′ , Rugani 83′

Juventus:  Perin – De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro(89′ Kean) – Costa(75′ Bentancur), Matuidi, Can, Bernardeschi(86′ Spinazzola) – Ronaldo, Dybala

Chievo: Sorrentino – Depaoli(66′ Jaroszyński), Tomovic, Rossettini, Bani – Radovanović, Hetemaj(61′ Vignato), Kiyine – Giaccherini – Meggiorini, Pellissier(65′ Stępiński)