Serie A: Niemała niespodzianka w Bergamo!

Do niemałej sensacji doszło w poniedziałkowym spotkaniu 20. kolejki Serie A. Gospodarze z Bergamo przegrali 1:2 z ostatnim w tabeli Spal.

Mecz zaczął się tak jak przewidywano, Atalanta szybko zdobyła bramkę za sprawą Ilicicia, który w ekwilibrystyczny sposób wykorzystał dobre podanie Zapaty. Pierwsza połowa przebiegła w dość nerwowej atmosferze i z dużą ilością żółtych kartek.

W drugą część gry świetnie weszli goście z Ferrary. Arek Reca kapitalnie popędził z piłką przez niemalże połowę boiska, dograł będącemu w lepszej pozycji Petagny, a ten bez problemu wykończył całą akcję. Kilka minut później Spal było już na prowadzeniu. Idealnym strzałem z okolic pola karnego popisał się środkowy pomocnik – Mattia Valoti. Do końca spotkania dzielnie broniąca się ekipa Leonardo Sempliciego nie pozwoliła już Atalancie na doprowadzenie do wyrównania. Tym samym, Biancazzurri mogli cieszyć się z przerwania złej passy dwóch porażek z rzędu.

Spal po wygranej odbiło się od ligowego dna tabeli i plasują się aktualnie na 18. pozycji. Przegrani tego spotkania, Atalanta Bergamo zajmuje 5. miejsce z dużą, 16-punktową stratą do lidera.

20.01.2020, 20.kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Atleti Azzurri D’Italia (Bergamo)

Atalanta Bergamo – Spal Ferrara 1:2 (1:0)
1:0 – 16′ Ilicic
1:1 – 54′ Petagna
1:2 – 60′ Valoti

Sędzia: Federico La Penna

Żółte kartki: De Roon, Palomino (Atalanta) – Valoti, Vicari, Di Francesco (Spal)

Atalanta: Sportiello – Palomino, Caldara (66′ Muriel), Toloi – De Roon, Freuler (46′ Djimsiti), Pasalić, Gosens, A. Gomez (C) (59′ Malinovsky) – Ilicic, Zapata

Spal: Berisha – Cionek, Vicari (C), Igor – Strefezza, Valoti (78′ Valdifiori), Missiroli, Dabo, Reca (85′ Tomović) – Petagna, Di Francesco (72′ Floccari)