Serie A: Napoli zwycięża last minute, rimonta Sampdorii i duże szczęście Genoi

Sport Onet

Mecze rozgrywane w niedzielę ramach 34. kolejki Serie A obfitowały w dramatyczne końcówki. Zwycięski gol w 95′ minucie. Samobój, być może pieczętujący utrzymanie. Trzy gole w jednej połowie by odwrócić losy meczu. To nie zdarza się często, a szczególnie w tej samej kolejce i to jednego dnia.

Napoli wygrywa rzutem na taśmę, dosłownie

Wynik meczu w spotkaniu Napoli – Udinese otworzył Rodrigo De Paul w 22′ minucie. Nie trzeba było jednak długo czekać na odpowiedź gospodarzy. Wprowadzony w miejscu kontuzjowanego Mertensa, Arkadiusz Milik zdobył wyrównującą bramkę w tej samej minucie, w której pojawił się na boisku – 31′. Wejście smoka. Taki wynik utrzymywał się do samego końca meczu. Gdy jednak wszystko wskazywało na podział punktów, Mateo Politano załatwił Neapolitańczykom komplet punktów. Zrobił to w 95′ minucie przy asyście Hysaja.

Piękna rimonta Sampdorii

Niezadowolona po tej kolejce z pewnością będzie Parma. Do przerwy na własnym stadionie prowadzili 2:0 z Sampdorią. Gole zdobyli Gervinho, a także niestety Bartosz Bereszyński podarował Parmeńczykom bramkę samobójczą. Sampa jednakowoż nie zamierzała się poddawać. W 48′ minucie złapali kontakt za sprawą Juliana Chabota. W minucie 69′ był już remis, do siatki Parmy trafił niezastąpiony dla Genueńczyków Quagiarella. Dziewięć minut później sprawdził się zaś w roli asystenta, a zwycięską bramkę zdobył Bonazzoli, wprowadzony na samym początku drugiej połowy.

Genoa ucieka od strefy spadkowej

Pomimo szybko zdobytego prowadzenia i niestrzelonego przez rywali karnego, Genoa do samego końca musiała walczyć o zwycięstwo. Wynik spotkania w 7′ minucie otworzył Sanabria. Lecce próbowało odgryźć się w 47′ minucie. Mancosu poległ jednak w pojedynku z 11 metra z Perinem. Nie pomylił się jednakowoż w minucie 60′. Zrobiło się 1:1. Remis jednak nie urządzał żadnej z drużyn. Obie walczą o utrzymanie i są bezpośrednimi rywalami do pierwszego niezagrożonego miejsca. W 81′ minucie szala znacznie przechyliła się na stronę Genueńczyków. Trafienie samobójcze zaliczył Gabriel. Na 4 kolejki przed końcem sezonu, Genoa ma cztery oczka przewagi nad strefą spadkową, którą wyznacza właśnie Lecce.

Pozostałe wyniki

W meczu dwóch najsłabszych drużyn ligi, Brescia wygrała ze Spal 2:1. Fiorentina zaś na własnym stadionie ograła Torino 2:0.