Serie A: Napoli nareszcie wygrywa u siebie w hicie (WIDEO)

Piotr Zieliński

Zdj. Napoli

W 27. kolejce Serie A Napoli pokonało Juventus 2:1! Gospodarze prowadzili po bramce Kvaratskhelii tuż przed przerwą. Wyrównał w 81. minucie Chiesa, a decydującą bramkę zdobył Raspadori, który dobił rzut karny Osimhena.

To Juventus powinien prowadzić w tym spotkaniu. Dwie świetne sytuacje miał Dusan Vlahović. W 10. minucie główkował nieznacznie obok słupka, a w 34. minucie podciął piłkę nad bramkarzem, ale trafiła futbolówka w słupek. Napoli pierwszy celny strzał zamieniło od razu na bramkę. Kvaratskhelia uderzył z woleja, a piłka przełamała dłonie zasłoniętego Wojciecha Szczęsnego i w 43. minucie wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą trzecią okazję miał Vlahović. W dogodnej sytuacji na linii pola karnego uderzył tuż nad bramką.

Kolejną szansę dla gości miał Cambiaso, który będąc w polu karnym uderzył jednak wyraźnie nad bramką. W 65. minucie wszedł na boisko Piotr Zieliński. Po zmianach tempo spotkania wyraźnie spadło. Żaden z zespołów nie stwarzał klarownych sytuacji. To trochę jakby uśpiło Napoli. Nieoczekiwanie w 81. minucie Federico Chiesa uderzył bardzo mocno po ziemi po przekątnej pola karnego. Nie dał rady Meret i na tablicy pokazał się wynik 1:1.  Radość gości nie trwała długo bo pięć minut później nadepnięty w polu karnym został Osimhen. Sam poszkodowany podszedł do rzutu karnego, ale górą wyszedł z tego pojedynku Wojciech Szczęsny. Jednak najszybciej do odbitej piłki dopadł Raspadori i dał Napoli ponowne prowadzenie. Jeszcze w doliczonym czasie gry Juventus mógł doprowadzić do remisu. Zakotłowało się w polu karnym Napoli, ostatecznie z pięciu metrów Rugani uderzył nad bramką. Wynik już jednak nie uległ zmianie i Juventus może sobie pluć w brodę, że zabrakło skuteczności, a Napoli wyciągnęło z tego spotkania sto procent.