Serie A: Napoli minimalnie lepsze od Crotone

sscnapoli.it

W meczu 19. kolejki Serie A, Crotone przegrało z Napoli 0:1. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Marek Hamšík.

Od pierwszego gwizdka przewagę mieli goście i wyszli na prowadzenie w 17. minucie. Wymiana podań między Allanem, a Markiem Hamšíkiem, ten drugi trafia do siatki, strzałem sprzed pola karnego. Napoli nadal dominowało i chciało zabić ten mecz. Blisko tego celu było, gdy pięknie z szesnastu metrów uderzył Lorenzo Insigne, lecz to uderzenie kapitalnie wybronił Alex Cordaz. Crotone w pierwszej połowie nie istniało.

W drugiej połowie dosyć niespodziewanie, przewagę mieli gospodarze. Stworzyli kilka groźnych akcji, po których kibice Napoli mogli zadrżeć. Najlepszą sytuację do wyrównania miał Giovani Crociatta, pomocnik Crotone uderzył z dystansu, ale świetnie ten strzał obronił Pepe Reina. Napoli także mogło zdobyć drugą bramkę. Najpierw strzałem z dystansu Amadou Diawara, kapitalnie tu zachował się Cordaz, dobitkę Callejona też świetnie wybronił.

Ostatecznie Napoli pokonało na wyjeździe Crotone 1:0 i umocniło się na pozycji lidera, gospodarze są na miejscu 18.