Serie A: Milan wygrywa z Udinese po pięknym golu Ibrahimovicia

Ibrahimović

acmilan.com

Milan wygrał kolejny mecz w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w Serie A.

W pierwszym meczu sobotnich spotkań Serie A Udinese mierzyło się z Milanem. Goście byli w o wiele lepszej dyspozycji od swoich dzisiejszych rywali i to oni uchodzili za zdecydowanego faworyta tego starcia.

Pierwsza połowa zaczęła się według scenariusza. Kessie wykończył akcję po podaniu niezawodnego Zlatana Ibrahimovicia i goście prowadzili w osiemnastej minucie 0:1. Taki wynik widniał również na tablicy świetlnej, gdy arbiter zakończył pierwszą część dzisiejszego meczu.

Druga połowa zaczęła się dość niespodziewanie. Romagnoli trafił w nogi przeciwnika zamiast w piłkę przy interwencji w polu karnym, sędzia nie zawahał się i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł De Paul i wykorzystał okazję na wyrównanie w tym meczu. Milan stanął pod ścianą, do wygranej potrzebował gola. W 83. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę będącą w górze zauważył Ibrahimović, wybił się w i przewrotką zdobył piękną bramkę dającą zwycięstwo Milanowi w szóstym meczu tego sezonu.

1.11.2020, 6. kolejka Serie A 2020/2021,  Dacia Arena, Udine

Udinese Calcio – AC Milan 1:2 (0:1)

48′ de Paul (kar.) – 18′ Kessié (Ibrahimović), 83′ Ibrahimović

Udinese Calcio: Musso – Stryger Larsen (82′ Bonifazi), De Maio, Becao, Samir – de Paul, Arslan (63′ Makengo), Pereyra (82′ Forestieri) – Deulofeu (71′ Ouwejan), Okaka (71′ Lasagna), Pussetto.

AC Milan: G. Donnarumma – Calabria (71′ Dalot), Kjaer, A. Romagnoli, Hernández – Binnásir (57′ Tonali), Kessié – Saelemaekers (57′ B. Díaz), Çalhanoğlu (89′ Krunić), Leao (71.’Rebić) – Ibrahimović.

Sędzia: Di Bello

Żółte kartki: 24, Becao (UDI), 39′ Arslan (UDI) – 13′ Hernández (ACM), 49′ G. Donnarumma (ACM)