Serie A: Milan pewnie wygrywa z Genoą

W meczu 20. kolejki Serie A, Milan pokonał na wyjeździe Genoę 2:0. Bramki dla gości zdobyli Borini i Suso.

Fox Sport (Twitter)

Ten mecz od kilku dni był w cieniu transferu Krzysztofa Piątka do Milanu, Polski zawodnik już jest naprawdę bardzo blisko transferu do klubu z Mediolanu, a w dzisiejszym meczu i tak nie mógł zagrać bo pauzuje za kartki.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy w 8. minucie ze strony Milanu. Z dystansu strzelał Ricardo Rodriguez, ale Andrei Radu pewnie chwycił piłkę. Później do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, po upływie kwadransa, ładnie sprzed pola karnego uderzał Davide Biraschi, lecz minimalnie przestrzelił. Kolejną szansę do zdobycia bramki miał Darko Lazović, który ograł Ignazio Abate w polu karnym, kopnął w kierunku bramki jednak Gianluigi Donnarumma popisał się kapitalną interwencją i uchronił Milan przed stratą bramki. Chwilę później podopieczni Cesare Prandelliego ponownie zaatakowali. Daniel Bessa minął obrońcę, wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, ale strzelił prosto w niego. W końcowych minutach pierwszej połowy blisko gola byli goście, Lucas Paqueta dopadł do wybitej piłki z pola karnego, uderzył z woleja, lecz trafił w słupek. Do przerwy Genoa remisowała z Milanem 0:0.

W drugiej połowie gospodarzom już tak dobrze gra się nie układała i przez większość czasu Milan miał przewagę. W 55. minucie z dystansu strzelał Fabio Borini, ale Radu pewnie chwycił futbolówkę. Ten sam gracz mógł zdobyć gola chwilę później, tym razem było bliżej jednak futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Byłemu reprezentantowi Włoch w końcu udało się wpisać na listę strzelców. Andrea Conti z prawej strony podał pod bramkę, a tam pod ręką bramkarza do siatki trafił właśnie Borini. Goście mogli cieszyć się z prowadzenia tylko 2 minuty, bo chwilę po bramce dla Milanu, w poprzeczkę trafił Miguel Veloso. Jednak w 83. minucie, Milan przypieczętował zwycięstwo. Patrick Cutrone zagrał dalekie podanie w stronę Suso, ten wygrał pojedynek szybkościowy z Ervinem Zukanoviciem, uderzył w stronę bramki, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Ostatecznie Genoa przegrała z Milanem 0:2.

Genoa CFC – AC Milan 0:2 (0:0)