Serie A: Lecce zaskoczyło z Lazio Rzym, świetny powrót Atalanty Bergamo ze Spezią

ssclazio.it

Atalanta Bergamo rzutem na taśmę zremisowała ze Spezią, a Lazio Rzym uległo z Lecce (1:2). Z kolei przełamała się AS Roma pokonując Bolognę, zaś jeden punkt z Turynu przywozi Hellas Verona.

Mario Pasalić zapewnił ważny punkt Atalancie (2:2) w doliczonym czasie gry. Chociaż Spezia z Jakubem Kiwiorem oraz Arkadiuszem Recą prowadziła do przerwy (2:0). Nerazzurri przed przerwą na mundial doznali trzech kolejnych porażek i nie poprawili swojego oblicza.

Uderzenie z dystansu Aleksieja Miranczuka pozwoliło Torino uniknąć porażki z Hellasem. Czerwona latarnia Serie A jako pierwsza wyszła na prowadzenie po główce Milana Djurica i tym samym przerwali passę dziesięciu porażek z rzędu.

Trafienie Lorenzo Pellegriniego z rzutu karnego wystarczył, by AS Roma zdołała pokonać Bolognę (1:0), gdzie dostępu do bramki strzegł Łukasz Skorupski. Niewiele brakowało, żeby Rzymianie stracili pełną pulę, ale Tammy Abraham uratował swoich kolegów, wybijając piłkę z linii bramkowej.

Lazio Rzym, które myśli o awansie do Ligi Mistrzów zostało powstrzymane przez Lecce. Po golu Ciro Immobile, Biancocelesti w drugiej części nie potrafili przechylić szali zwycięstw na własną stronę i to się zemściło. Gabriel Strefezza oraz Lorenzo Colombo odwrócili losy meczu i dzięki temu beniaminek odniósł trzecie kolejne zwycięstwo.

Spezia Calcio – Atalanta Bergamo 2:2 (2:0)

Gyasi 8′, NZola 31′ – Höjlund 77′, Pasalić 90+3′

• Jakub Kiwior – pełny mecz z żółta kartką, Arkadiusz Reca do 57. minuty (obaj Spezia)

FC Torino – Hellas Verona 1:1 (0:1)

Mirancuk 65′ – Djurić 45′

• Karol Linetty od 89. minuty (Torino) – Paweł Dawidowicz – pełny mecz z żółtą kartką (Hellas)

AS Roma – Bologna FC 1:0 (1:0)