Serie A: Koszmarna końcówka dla Torino! Lazio zwycięża

Lazio po fenomenalnej końcówce zwycięża z Torino rezultatem 3:4.

Już w 15 minucie na prowadzenie drużyna ze stolicy Włoch. Patric Gabarron wykazał się świetnym przeglądem sytuacji i wykonał podanie, które odebrał Andreas Pereira, który z wielkim opanowaniem w polu karnym wbija piłkę w lewy dolny róg bramki. Chwilę później Karol Linetty wykonał indywidualną akcję, lecz piłka została z łatwością zatrzymana przez bramkarza. Sędzia wskazał rzut rożny, drużyna Torino będzie miała szansę zagrozić bramce przeciwnika. Simone Verdi podszedł do rzutu rożnego. Bremer przejął piłkę, zaprezentował dobrą celność i wbił piłkę głową na prawą stronę bramki. 4 minuty później Andreas Pereira zahaczył przeciwnika w polu karnym i sędzia wskazał na „wapno”. Pepe Reina wyciągnął ręce do piłki z rzutu karnego, który wykonał Belotti, ale ale nie dał rady jej powstrzymać i piłka wylądowała nisko w samym środku bramki. W 44 minucie Andreas Pereira przewrócił przeciwnika i otrzymał żółtą kartkę. Pierwsza połowa dobiegła końca.

W 47 minucie sędzia zasygnalizował faul. Do piłki podszedł Milinkovic-Savic i posłał piłkę bezpośrednio obok lewego słupka. Ponownie mieliśmy remis. Chwilę później Simone Verdi zmarnował wielką szansę po tym jak otrzymał piękne podanie w pole karne, ale niestety trafił tylko w prawy słupek. W 87 minucie Sasa Lukic dostał piłkę na skraju pola karnego i kropnął ją bezpośrednio do bramki, czym zmienił wynik na 3:2. W doliczonym czasie gry po analizie VAR sędzie wskazał na „wapno” po raz drugi w tym spotkaniu. Ciro Immobile wykonał rzut karny, Sirigu nie dał rady zatrzymać piłki i ta trafia w lewy dolny róg bramki. 3 minuty później Felipe Caicedo był we właściwym miejscu i we właściwym czasie aby odebrać piłkę w polu karnym i trafił do bramki. Tym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:4.