Serie A: Kolejne potknięcie Juventusu, Skorupski broni karnego Immobile

juventus.com

W 24. kolejce Serie A Juventus zremisował na wyjeździe z Hellasem 1:1, zaś Bologna pokonała u siebie Lazio. Bohaterem meczu okazał się Łukasz Skorupski, który obronił rzut karny. ,

Najwięcej emocji był jednak w stanie Stadio Alberto Picco w Spezii. Parma dość szybko objęła dwubramkowe prowadzenie, którego nie udało się utrzymać do końca. Szkoleniowiec gości zaczął od 55. minuty dokonywać zmian w celu utrzymania wyniku. Ten ruch bez skrupułów wykorzystała Spezia, która nie dość że zdobyła gola kontaktowego to jeszcze potrafiła doprowadzić do wyrównania. Parma nie miała już argumentów, by jakkolwiek odpowiedzieć na poczynania rywali.

Kolejne spotkanie to zwycięstwo Bologni nad Lazio. Rzymianie mieli okazję wyjścia na prowadzenie już w 17. minucie, ale kapitalnie piłkę uderzaną z rzutu karnego obronił Łukasz Skorupski. To był impuls, który poniósł gospodarzy dalej. W 19. minucie Ibrahima Mbaye otworzył wynik meczu, a w drugiej połowie Nicola Sansone podwyższył rezultat i przypieczętował zwycięstwo.

Wieczorem Juventus miał szansę na zajęcie – przynajmniej na chwilę – drugiego miejsca. Po trafieniu Cristiano Ronaldo wydawało się, że ten cel może się udać osiągnąć, ale Hellas potrafił postawić na swoim. Trafienie Antonina Baraka przekreśliło ich marzenia i uświadomiło im, że wciąż Stara Dama ma wiele do poprawy, zwłaszcza w środku pola.