Serie A: Juventus górą w derbach

juventus.com

Turyn pozostaje biało-czarny! Juventus był dziś dużo lepszy od Torino i pewnie pokonał lokalnego rywala po bramkach Gattiego i Milika.

Po bezbarwnej pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis 0:0. W  przerwie Mirettiego zastąpił Milik, a Juventus rozpoczął serie ataków. W 47. minucie Bianconeri zdobyli gola – Milinković-Savić popełnił błąd, nie zdołał dosięgnąć piłki po rzucie rożnym, a ta trafiła do Gattiego. Z najbliższej odległości obrońca skierował ją do siatki.

Kolejny kwadrans przyniósł drugie trafienie. Rzut rożny sprawił kłopoty bramkarzowi Torino, a doskonałe dośrodkowanie Kosticia trafiło na głowę Milika. W końcowej fazie meczu Juventus nieco się cofnął, ale wydawało się, że kontrolują przebieg wydarzeń. W ostatnich minutach Szczęsny skutecznie interweniował po strzale Zapaty, a próba akrobatycznego strzału Sanabrii minęła słupek.

Juventus notuje trzecie czyste konto z rzędu i ze spokojną głową wchodzi w drugą w tym sezonie przerwę reprezentacyjną. Po pauzie Bianconerich czeka szlagierowy pojedynek z Milanem na wyjeździe.

Juventus – Torino 2:0 (0:0)
47′ Gatti, 62′ Milik (asysta Kostić)

Juventus (3-5-1-1): Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo – Weah, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić (76′ Cambiaso) – Miretti (46′ Milik) – Kean (86′ Yildiz)

Torino (3-4-2-1): Milinković-Savić – Schuurs, Tameze, Rodriguez (84′ Vojvoda) – Bellanova, Ricci, Ilić (84′ Pellegri), Lazaro (84′ Gineitis) – Seck (71′ Sanabria), Vlasić – Zapata

Żółte kartki: 71′ Gatti – 21′ Bellanova