Serie A: Inter jak cichy zabójca wypunktował Genoę

lukaku

sempreinter.com

Nerazzurri za sprawą dopietty niezawodnego Romelu Lukaku oraz bramce Alexisa Sáncheza wywożą z Genui komplet punktów.

Na Stadio Luigi Ferraris spotkały się ekipy zajmujące przeciwne regiony tabeli Serie A. Genoa CFC pokrzepiona zwycięstwem 1:2 przeciwko Sampdorii w Derby della Laterna. Cztery punkty przewagi nad osiemnastym Lecce. Brescia oraz SPAL już zdegradowane do Serie B. Interowi pozostała praktycznie jedynie walka o wicemistrzostwo Włoch. Najciekawszymi momentami pierwszej połowy był po pierwsze gol Romelu Lukaku. Reprezentant Belgii znakomicie uwolnił się z krycia Cristiána Zapaty i umieścił piłkę w siatce po strzale głową z bliskiej odległości. Piątą asystę w sezonie zaliczył Cristiano Biraghi. Grifone stanęli blisko wyrównania tuż przed przerwą. To właśnie Filip Jagiełło popisał się kapitalną wkrętką z rzutu wolnego. Zabrakło centymetrów. Samir Handanovič odprowadził futbolówkę tylko wzrokiem. Duże wyróżnienie dla byłego pomocnika Zagłębia Lubin. Widać, że powoli Polak ma sporo do powiedzenia w drużynie Davide Nicoli. Mocno musi pracować na treningach.

Druga odsłona spotkania bez specjalnych fajerwerków, lecz gole zobaczyliśmy i to w wykonaniu jednego zespołu. Alexis Sánchez dopisał do swojego konta czwartą bramkę, a wynik meczu na 0:3 w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ustalił ponownie Romelu Lukaku zaliczając dopiette. Tym samym podopieczni Antonio Conte wyprzedają Atalantę plasując się tylko za plecami Juventusu.

25.07.2020, 36. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genua)

Genoa CFC – Inter Mediolan 0:3 (0:1)