Serie A: Inter górą w hicie kolejki. Trzy punkty zostają w Mediolanie

Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie Juventus FC 1:0. Dzięki wygranej podopieczni Inzaghiego zajmują pierwsze miejsce w tabeli Serie A z dorobkiem 57 punktów.

Wynik spotkania otworzył w 37. minucie Federico Gatti. Włoski obrońca zapewnił prowadzenie gospodarzom, ponieważ zdobył bramkę samobójczą. Do przerwy kibice zgromadzeni na San Siro nie zobaczyli już więcej goli.

Po zmianie stron wynik nie uległ zmianie. Inter zdobył bardzo ważne trzy punkty w kontekście walki o Mistrzostwo Włoch i powiększył przewagę nad drugim w tabeli Juventusem.

04.02.2024, 23. kolejka Serie A,  Stadio Giuseppe Meazza/ San Siro (Mediolan)

Inter Mediolan – Juventus FC  (1:0)

Bramki: 37. Gatti (sam.)

Inter Mediolan: Sommer – Pavard, Acerbi, A. Bastoni – Darmian (73. Dumfries), Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco (73. Augusto) – Thuram (77. Arnautović), La. Martínez (C).

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo (C) – Cambiaso, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić (66. Weah) – Yildiz (66. F. Chiesa), Vlahović.

Żółte kartki: 51. Mchitarjan (INM), 77. Thuram (INM), 79. Inzaghi (trenér) (INM) – 19. Vlahović (JUV), 33. Danilo (JUV)

Sędziowie: Maresca, Carbone, Giallatini