Serie A: Hit kolejki dla AC Milanu. Coraz trudniejsza sytuacja AS Romy

Serie A

W piątkowy wieczór byliśmy świadkami jednego z ciekawszych meczów trzeciej kolejki Serie A. AS Roma na Stadio Olimpico podejmowała AC Milan.

Obydwie drużyny przystępowały do tego spotkania w zupełnie odmiennych humorach. AC Milan swoje dwa pierwsze mecze wygrał, Roma z kolei wywalczyła zaledwie jeden punkcik.

Pierwszą groźną okazję stworzyli goście, jednak strzał Loftus-Cheeka zablokował Mancini. Zaledwie minutę później sędzia po konsultacji z wozem VAR podyktował rzut karny dla gości. Karnego na gola w 9′ minucie zamienił nie kto inny jak Olivier Giroud. Do przerwy zarówno Pulisić jak i Giroud mieli swoje okazje, ale refleksem wykazywał się Patricio.

Portugalski bramkarz jednak już po trzech minutach drugiej połowy musiał wyciągać piłkę z siatki. Calabria dośrodkował piłkę w pole karne a z woleja uderzył Rafael Leao i podwyższył wynik na 2:0 dla gości. W 61′ minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Fikayo Tomori. Najgroźniejsze akcje gospodarzy miały miejsce już w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Najpierw gola strzelił Leonardo Spinazzola. Swoją okazję miał także Nicola Zalewski, ale tę piłkę meczową zablokowali obrońcy Milanu. To właśnie “Rossoneri” zabierają do domu cenne trzy punkty.

01.09.2023r., 3. kolejka rozgrywek Serie A, Stadio Olimpico (Rzym)

AS Roma – AC Milan 1:2