Serie A: Hellas pewnie pokonuje Napoli

W meczu 19. kolejki Serie A Hellas Verona wygrał z Napoli 3:1. Dla gospodarzy to drugie z rzędu domowe zwycięstwo.

Minimalnym faworytem tego spotkania było Napoli. Przed podopiecznymi Gennaro Gattuso było jednak trudne zadanie. Hellas u siebie to bardzo niewygodny rywal.

Goście objęli prowadzenie już w 9. sekundzie meczu. Jeden z pomocników Napoli zagrał prostopadle w pole karne. Tam z futbolówką minął się jeden z obrońców, trafiła ona do Hirvinga Lozano, a ten zrobił co do niego należało, czyli trafił do siatki. Prowadzenie gości mógł podwyższyć Diego Demme. Zawodnik gości otrzymał świetne podanie, strzelił z powietrza, lecz świetnie interweniował Marco Silvestri. Hellas po raz pierwszy zaatakował w 34. minucie i od razu zdobył gola wyrównującego. Davide Faraoni dośrodkował w szesnastkę. Tam z woleja kopnął Federico Dimarco i pewnie pokonał Alexa Mereta. Do przerwy po zaciętym meczu mieliśmy remis 1:1.

Od początku drugiej połowy Napoli starało się zagrozić bramce Hellasu. Obrona gospodarzy była jednak dobrze dysponowana i ciężko było się przez nią przedostać. Nic nie zapowiadało jednak tego co się stało w 61. minucie. Gospodarze wyszli na prowadzenie. Mattia Zaccagni podał do Antonína Baráka, ten opanował futbolówkę, uderzył i przy pomocy słupka trafił do siatki. Dziwne było to, że po utracie gola, to nadal Hellas dominował i stwarzał kolejne sytuacje bramkowe. Niestety dla Napoli jedną z nich wykorzystał. Darko Lazović dośrodkował pod bramkę. Tam głową strzelił Zaccagni i zabił mecz, bo ciężko było powiedzieć, że gości stać jeszcze na korzystny wynik. Ostatecznie ten gol ustalił wynik meczu. Hellas wygrał 3:1 i przybliżył się do miejsca pucharowego, tracąc już tylko cztery punkty.

Wydawało się, że szybko strzelony gol ustawi Napoli mecz. Drużyna z Neapolu poczuła się chyba zbyt pewnie i zlekceważyła przeciwnika. Hellas natomiast nie załamał się po szybkim ciosie, sam później wyprowadził trzy i zasłużenie wygrał.