Serie A: Genoa przegrywa batalię z Torino!

Andrea Belotti

torinofc.it

Geona walcząca o pozostanie w Serie A przegrała ważny mecz z Torino 0:3. Obecnie znajdują się nad kreską, lecz przewaga jest tak mała, że na przestrzeni kolejnych meczów sytuacja może ulec pogorszeniu.

Dla gości było to bardzo ważne starcie, trzy punkty pozwoliły by im poczuć się pewniej w walce o utrzymanie. Motywacją powinien być dla nich także fakt, że zarówno Lecce jak i Brescia swoje starcia w tej kolejce już przegrały. Pojawiła się więc szansa, na to, by nie co odskoczyć od dołu tabeli. I to też mogliśmy zobaczyć w ich grze. Grali bardzo pewnie, stwarzali sobie liczne okazje, ale z wykończeniem już było gorzej. Torino zaś zagrało przyzwoity mecz i w porównaniu do ich dzisiejszego przeciwnika potrafili wykorzystać w polu karnym to co sobie wypracowali.

Najpierw w 32. minucie do siatki Bremer, wykorzystał on wrzutkę z rzutu rożnego i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Genoa przez drugi okres dążyła do wyrównania. Gdy wydawało się, że ten cel jest na wyciągnięcie ręki to w 76. minucie Sasa Lukic popisał się fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego. Perin nie miał szans na jakąkolwiek interwencję. Wynik ostatecznie ustawił Andrea Belotti.