Serie A: Fiorentina pewnie ogrywa Romę i przybliża się do europejskich pucharów

Fiorentina pokonała Romę 2:0 w meczu 36. kolejki Serie A. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo już w pierwszej połowie, bo wtedy strzelili dwa gole za sprawą Nicolasa Gonzaleza i Giacomo Bonaventury.

Obie drużyny walczą o awans do europejskich pucharów i choć Roma ma jeszcze drogę poprzez wygranie Ligi Konferencji, to dla Fiorentiny jedyną szansą jest liga i było to widać już od początku meczu, bo gospodarze od razu rzucili się do ataku i szybko chcieli objęć prowadzenie. Udało im się to już w 5. minucie, gdy jedenastkę pewnie wykorzystał Nicolas Gonzalez. Chwilę później Viola wypracowała sobie już dwubramkową przewagę, gdy indywidualną akcję płaskim strzałem po ziemi wykończył Giacomo Bonaventura. Niestety ta bramka idzie na konto Nicoli Zalewskiego.

W drugiej połowie podopieczni Jose Mourinho przez większość czasu utrzymywali się przy piłce, ale defensywa Fiorentiny nie pozwalała zbytnio im przedostać się we własną szesnastkę i do końca spotkania gospodarze bronili dwubramkowego prowadzenia. Po ostatnim gwizdku sędziego okazało się, że skutecznie. Po tej wygranej gospodarze awansowali na siódmą pozycję, co oznacza grę w Lidze Konferencji, ale na pewno Viola będzie miała ochotę na więcej.