Serie A: Braterski pojedynek na korzyść Lorenzo Insigne. Napoli lepsze od Benevento

Insigne

Napoli pokonało w meczu wyjazdowym Benevento (2:1). Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał reprezentant Polski, Kamil Glik.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Roberto Insigne. Była to dla niego niezwykle ważna bramka, ponieważ jest wychowankiem Napoli, a w zespole z Neapolu gra jego brat Lorenzo. Widać było, że dużo to dla niego znaczy, na jego twarzy pojawiły się nawet łzy wzruszenia. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, do siatki trafił drugi z braci Insigne, tym razem ten, który występował w niebieskiej koszulce. Ostatecznie, po analizie VAR okazało się, że bramka nie może zostać uznana, ponieważ strzelec znajdował się na pozycji spalonej. Nieco ponad 10 minut później Lorenzo Insigne przypieczętował swój dobry występ w tym meczu, tym razem prawidłową bramką. Bardzo aktywny był 29-latek w tym spotkaniu i zdobyty gol jest na to doskonałym dowodem. W 68. minucie goście wyszli na prowadzenie, a ostatnie trafienie należało do Andrei Petagni.

25.10.2020, 5. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Ciro Vigorito (Benevento)

Benevento – Napoli 1:2 (1:0)