Serie A: AS Roma pokonuje Napoli. Kolejny gol Milika

AS Roma / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym meczu 11. kolejki Serie A, AS Roma pokonała u siebie Napoli. Cały mecz rozegrali Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.

Już od pierwszej minuty spotkania było widać przewagę Romy. W 9. minucie Justin Kluivert przygotował sobie miejsce do uderzenia. Jednak po dobrym strzale 20-latka piłka minęła słupek. Trzy minuty później minimalnie chybił Javier Pastore. Jego strzał przeleciał kilka centymetrów nad poprzeczką.

W 19. minucie znakomitym strzałem popisał się Nicolo Zaniolo. Piłkarz Romy uderzył z okolic 16. metra w prawe okienko. Bramkarz Napoli pozostał bez szans. Było już 1:0.

Szansę na podwyższenie wyniku dwukrotnie zmarnował Aleksandar Kolarov. W 23. minucie jego strzał skierowany w  prawy dolny róg bramki doskonale wybronił Alex Meret. Trzy minuty później 33-letni Serb zmarnował rzut karny. Jego strzał był za lekki, Meret pewnie obronił tę jedenastkę.

Po niewykorzystanym rzucie karnym odezwała się drużyna Napoli. W 33. minucie Arkadiusz Milik  minął angielskiego obrońce gospodarzy i uderzył z prawej nogi na bramkę Pau Lopeza, jednak jego strzał przeleciał obok słupka. Chwilę później Lorenzo Insigne uderzył z lewej strony pola karnego, ale jego uderzenie zostało wybronione przez golkipera Romy.

W 41. minucie Arkadiusz Milik wyskoczył do dośrodkowania i uderzył piłkę z głowy, ta jednak uderzyła w poprzeczkę. Po chwili piłka znalazła się przy nodze Piotra Zielińskiego. Po uderzeniu polskiego pomocnika piłka mocno uderzyła w lewy słupek bramki Pau Lopeza.

Pierwsza połowa inaugurującego spotkania 11. kolejki Serie A zakończyła się wynikiem 1:0.

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gospodarzy. Tym razem do piłki podszedł Jordan Veretout. 26-latek wykorzystał jedenastkę, jednak piłka ślizgnęła się po ręce bramkarza. Meret był bliski wybronienia tej sytuacji.

W 72. minucie do siatki gospodarzy trafił Arkadiusz Milik. Znalazł się sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę w lewy dolny róg bramki. Jest to piąty gol Milika w obecnym sezonie Serie A.

Jedenaście minut po golu Milika odpowiedział Edin Dzeko, jednak po chwili sędzia anulował bramkę z powodu pozycji spalonej.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Romy. Po tym meczu gospodarze wskoczyli na 3. miejsce w tabeli.

Stadio Olimpico (Rzym) 02.11.2019, godz. 15:00

AS Roma – Napoli 2:1

Bramki: 19′ Zaniolo, 55′ Veretout, 72′ Milik

Żółte kartki: 77′ Kluivert, 78′ Rui, 78′ Insigne, 88′ Spinazzola, 88′ Milik, 93′ Under, 93′ Cetin, 96′ Cetin

Czerwone kartki: 96′ Cetin (2x żółta kartka)

AS Roma: Pau Lopez, Spinazzola, Cetin, Smalling, Kolarov, Veretout, Mancini, Zaniolo (81′ Under), Pastore (90′ Santon), Kluivert (79′ Perotti), Dzeko

Napoli: Meret, Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui, Callejon (58′ Lozano), Fabian, Zielinski, Insigne (83′ Younes), Milik, Mertens (65′ Llorente)