Seria A: Roma dobija rywali w końcówce, Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki

W spotkaniu 25 kolejki ligi włoskiej AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w składzie pokonała na wyjeździe Carpi 3:1. Zapewniając sobie trzy punkty w końcówce meczu, dwie bramki zdobytymi w minutę.

Roma przez całe spotkanie przeważała świadczy o tym kolosalne posiadanie piłki (aż 73% na korzyść gości). Jednak prowadzenie objęli dopiero w 56 minucie za sprawą lewego obrońcy Digne. Minęło pięć minut, a gospodarze wyszli z kontrą. Jak się okazało skuteczną, Mbakogu zagrał piłkę wzdłuż bramki strzeżonej przez Szczęsnego, formalności dopełnił Lasoga, który miał przed sobą pustą bramkę. Piłkarze ze stolicy Włoch przełamali się w ciągu minuty. Najpierw w 84 minucie do siatki trafił Edin Dzeko, a już 60 sekund później wynik na 3:1 ustalił Salah.

Dzięki tej wygranej Rzymianie wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli, jednak po niedzielnym spotkaniu Inter – Fiorentina za pewne spadną o jedną pozycję. Drużyna Carpi pozostała na przedostatnim miejscu.

Carpi – AS Roma 1:3 (0:0), Stadio Alberto Braglia (Modena)

0:1 – Digne 56′

1:1 – Lasoga 61′

1:2 – Dzeko 84′

1:3 – Salah 85′

Sędzia: Tagliavento P. (Włochy)