Seria A: Druga wygrana Parmy w tym sezonie

W meczu wieńczącym 9. kolejkę Serie A, Genoa przegrała na własnym stadionie z Parmą 1:2.

Poniedziałkowy mecz lepiej rozpoczął zespół gości, który wyszedł na prowadzenie w 10. minucie. Juraj Kucka podał piłkę do Gervinho, który strzałem z pola karnego w prawy dolny róg bramki nie dał szans na skuteczną interwencję Paleariemu. 120 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy Iworyjczyk ustrzelił dublet. 33-latek przejął odbitą piłkę w polu karnym i strzałem w lewy dolny róg bramki pokonał golkipera. Trzy minuty później Eldor Shomurodov zdobył bramkę kontaktową. Uzbek niskim strzałem tuż przy lewym słupku pokonał bramkarza.