Sergio Busquets trafi do MLS? Chciałby zagrać ze swoimi przyjaciółmi

Sergio Busquets

fcbarcelona.com


W mediach społecznościowych przewija się informacja, jakoby Sergio Busquets rozważał zakończenie swojej piłkarskiej kariery w MLS. Pomocnik chciałby zagrać w jednym klubie ze swoimi byłymi kolegami z FC Barcelony.

Dyskusja wokół Hiszpana od dłuższego czasu jest gorąca. Wielu kibiców Dumy Katalonii momentami ma dość oglądania zawodnika w jej barwach i już nieraz wyrzucali go z klubu. Ostatnio jednak kapitan Barcy spisuje się dobrze, głównie dzięki dobrze poukładanej drużynie przez Xaviego. Pomocnik w dobrze funkcjonującym zespole dalej wygląda świetnie i potrafi wiele dać od siebie. Widzieliśmy to w reprezentacji Hiszpanii Luisa Enrique i obserwujemy to teraz w Barcy Xaviego. Nie zmienia to jednak faktu, że zawodnik jest już u schyłku swojej kariery i trzeba myśleć o odcięciu pępowiny.

Kluby z MLS już od zeszłego roku monitorują sytuację wychowanka Barcy, jednak ten postanowił poczekać i zostać jeszcze w stolicy Katalonii, aby pomóc klubowi. Mimo tego drużyny z MLS nie odpuszczają, a w szczególności Inter Miami, które chciałoby pozyskać 33-letniego pomocnika – podaje Xavi Campos.

Busquets rozważa przejście na emeryturę w Miami, jednak dopiero po tym, jak jego kontrakt z Barcą wygaśnie. Umowa pomocnika obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Catalunya Radio dodaje, że 33-latek chciałby zakończyć karierę w USA w towarzystwie Messiego oraz Suareza, jednak we właściwym czasie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.