Sensacyjny transfer polskiego talentu. Jan Sobociński trafi do MLS

Jan Sobociński / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jan Sobociński z ŁKS-u Łódź może zostać bohaterem zaskakującego transferu. 21-letni obrońca przeniesie się do amerykańskiego Charlotte FC, o czym poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

Jan Sobociński jest ważnym elementem w układance Wojciecha Stawowego. 21-letni obrońca w rundzie jesiennej pierwszej ligi rozegrał 14 meczów, w których zanotował jedną asystę. Młodzieżowy reprezentant kraju ma ważny kontrakt z Łódzkim Klubem Sportowym, który obowiązuje do końca czerwca 2022 roku. Możliwe, iż utalentowany zawodnik nie wypełni do końca swojej umowy.

Jak poinformował Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Jan Sobociński trafi do amerykańskiego Charlotte FC. Transfer środkowego obrońcy może zostać ogłoszony w ciągu najbliższych kilku godzin. 21-latek miałby jednak występować w rundzie wiosennej w ŁKS-ie na zasadzie wypożyczenia. Niewykluczone, że Sobociński w Łodzi spędzi także rundę jesienną przyszłego sezonu. Charlotte FC dołączy do MLS dopiero w 2022 roku.

Po ewentualnym transferze Jan Sobociński zostanie szóstym Polakiem występującym w MLS. Aktualnie na amerykańskich boiskach możemy oglądać Adama Buksę, Jarosława Niezgodę, Przemysława Frankowskiego, Kacpra Przybyłkę i Przemysława Tytonia.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *