Sensacyjne doniesienia: Espanyol prosi o wyeliminowanie spadków!

Dario AS

Hiszpańska MARCA informuje, że Espanyol złożył dokumenty w sprawie zlikwidowania spadków za poprzedni sezon! Władze Papużek uważają, że sprawa z koronawirusem, który zatrzymał rozgrywki nie pozwoliła wszystkim ekipom stanąć do równej walki. 

Klub wystosował specjalne oświadczenie na temat całej sytuacji:

„Biorąc pod uwagę wszystkie decydujące czynniki, które wystąpiły od powrotu do rywalizacji oraz w świetle wydarzeń ostatnich dni, w których kilka klubów podniosło głos z powodu niesprawiedliwości i braku rozwiązań, które mają miejsce, RCD Espanyol chce eliminacji spadków w tym sezonie!  Takie działania miały miejsce we wszystkich rozgrywkach nadzorowanych przez La Liga.” 

Władze RFEF zapewniają, że wszystkie kluby osiągnęły porozumienie co do wznowienia rozgrywek z poziomu, na którym się zatrzymali. Wszelkie dotychczasowe miejsca pracy na stadionach miały zostać utrzymane, a także przychody z praw telewizyjnych miały pozostać na równym poziomie. Jednak po zakończeniu sezonu Espanyol uważa, że nie wystartował on na równych zasadach co reszta. Wśród argumentów były takie rzeczy jak brak kibiców na stadionie co dla nich w sposób znaczący wpływało na jakość gry w walce o utrzymanie. Wspomniano także o wielu zakażonych Covid-19 co też utrudniało im mocno organizację na treningach, a w konsekwencji przygotowanie taktyki na mecze.

Espanyol spadł z ligi, zajął ostatnie miejsce i przez cały sezon zgromadził 25. punktów. Na jesieni i początkiem wiosny występował w Lidze Europy, tam Papużki zajęły pierwsze miejsce w grupie. Jednak w fazie pucharowej odpadli z Wolves, pierwszy mecz przegrali 0:4, zaś w drugim wygrali 3:2. Jednak bilans bramkowy lepszy był na korzyść ekipy z Anglii. Natomiast w La Lidze radzili sobie źle! Nie przeprowadzili odpowiednich transferów na początku sezonu co mocno odbiło się grą na trzech frontach. Na dodatek pod koniec sezonu klub zwolnił trenera, który był specjalistą od ratowania drużyn przed spadkiem. Jego następca nie poprawił wyników, a styl gry wciąż nie był taki jak oczekiwałby tego zarząd.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *