Sensacje w eliminacjach LM – Celtic i Porto odpadają w III rundzie
Poznaliśmy uczestników IV rundy eliminacji do Champions League.
Dość niespodziewanie w najważniejszych rozgrywkach nie zobaczymy Celticu Glasgow. Szkoci przegrali na własnym terenie 3:4, a w pierwszym meczu było 1:1.
Z Ligą Mistrzów pożegnało się także FC Porto. Portugalczycy w pierwszym spotkaniu z Krasnodarem wygrali 1:0, ale w rewanżu przegrali 2:3.
III runda eliminacji Ligi Mistrzów:
Karabach Agdam – APOEL Nikozja 0:2 (0:1)
Tomas De Vincenti (k.) 34′, Uros Matić 68′
Pierwszy mecz: 2:1. Awans: APOEL Nikozja
Rosenborg Trondheim – NK Maribor 3:1 (0:1)
Alexander Soderlund 53′, Anders Konradsen 61 ‘i 81′ – Vancas Pożeg 45’
Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Rosenborg Trondheim
Dynamo Kijów – Club Brugge 3:3 (1:1)
Witalij Bujalski 5′, Wołodymyr Szepelew 50′, Brandon Mechele (sam.) 90′ – Simon Deli 38′, Ruud Vormer 88′, Lois Openda 90′
Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Club Brugge
FC Kopenhaga – Crvena Zvezda Belgrad 1:1 (1:1, 1:1, 1:1) k. 6:7
Dame N’Doye 45′ – Richmond Boakye 17′
Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Crvena Zvezda Belgrad
Ferencvarosi TC – Dinamo Zagrzeb 0:4 (0:1)
Arijan Ademi 16′, Bruno Petković 47′, Dani Olmo 55′ i Amer Gojak 79′
Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Dinamo Zagrzeb
LASK Linz – FC Basel 3:1 (0:0)
Reinhold Ranftl 59′, Thomas Goiginger 89′, Marko Raguz 90′ – Kemal Ademi 80′
Pierwszy mecz: 2:1. Awans: LASK Linz
Olympiakos Pireus – Istanbul Basaksehir 2:0 (0:0)
Ruben Semedo 55′, Mathieu Valbuena 78′
Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Olympiakos Pireus
Ajax Amsterdam – PAOK Saloniki 3:2 (1:1)
Dusan Tadić (k.) 43′ i 85′ (k.), Nicolas Tagliafico 79′ – Diego Biseswar 23′ i 90′
Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Ajax Amsterdam
Celtic Glasgow – CFR Cluj 3:4 (0:1)
James Forrest 51′, Odsonne Edouard 61′, Ryan Christie 76′ – Ciprian Deac 27′, Billel Omrani (k.) 73′ i 80′, George Tucudean 90′
Pierwszy mecz: 1:1. Awans: CFR Cluj
FC Porto – FK Krasnodar 2:3 (0:3)
Ze Luis 57′, Luis Diaz 76′ – Tonny Vilhena 3′, Magomied-Szapi Sulejmanow 13′ i 34′
Pierwszy mecz: 1:0. Awans: FK Krasnodar
IV runda eliminacji Ligi Mistrzów:
Dinamo Zagrzeb – Rosenborg Trondheim
APOEL Nikozja – Ajax Amsterdam
LASK Linz – Club Brugge
Olympiakos Pireus – FK Krasnodar
CFR Cluj – Slavia Praga
Young Boys Berno – Crvena Zvezda Belgrad