Sensacja w Pradze! Czechy pokonują Anglików 2:1

Tomáš Souček / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Sensacja w 7. kolejce eliminacji do mistrzostw Europy! Czesi wygrali u siebie z Anglią 2:1.

Już w 4. minucie Raheem Sterling napierał na bramkę gospodarzy. Podczas dryblingu został zahaczony w obrębie pola karnego. Damir Skomina podyktował “jedenastkę”. Do rzutu karnego podszedł Harry Kane. Napastnik Tottenhamu pewnie pokonał Vaclika strzelając w środek bramki.

Cztery minuty później doskonałą interwencją popisał się Jordan Pickford. Z prawej strony boiska pola karnego strzelał Coufal. Po tej paradzie bramkarza Anglii sędzia podyktował rzut rożny po którym padła bramka. W zamieszaniu w polu karnym podczas stałego fragmentu gry, piłkę z najbliższej odległości do siatki Anglików wpakował Jakub Brabec.

Po szybko strzelonych bramkach obie drużyny znacznie obniżyły loty. Pozostałe minuty pierwszej połowy przebiegały głównie w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie w tym czasie groźnej sytuacji na zdobycie bramki. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisowym wynikiem 1:1.

W 60. minucie 26-letni Lukas Masopust strzelał na bramkę Pickforda. Czeski zawodnik uderzał lewą nogą z prawej strony pola karnego. Bramkarz Anglii z wielkimi problemami sparował piłkę na rzut rożny. Strzał zawodnika Slavii Praga był bardzo trudny do obrony. Pięć minut później na naszych oczach zadziała się historia. Zdenek Ondrasek zadebiutował w kadrze Czech w wieku 30 lat. Były zawodnik Wisły Kraków zmienił Patrika Schicka.

Stadion w Pradze eksplodował w 85. minucie. Zdenek Ondrasek otrzymał podanie z prawej strony pola karnego, nikt go nie krył i z łatwością wykończył tę sytuację. Były piłkarz “Białej Gwiazdy” na pewno zapamięta ten moment do końca życia.

W ostatniej minucie ogromną szansę mieli Czesi, jednak lepszy okazał się bramkarz Anglików. Po chwili sędzia zagwizdał po raz ostatni. Sensacja stała się prawdą. Czesi wygrywają z Anglikami 2:1.

Równolegle rozgrywał się inny mecz z grupy A. Czarnogóra zremisowała u siebie z Bułgarią 0:0.

Sinobo Stadium (Praga) 11.10.2019, godz. 20:45

Czechy – Anglia 2:1

Bramki: 5′ Kane, 9′ Brabec, 85′ Ondrasek

Żółte kartki: 9′ Jankto, 10′ Rose, 68′ Sterling, 92′ Henderson

Czechy: Vaclik; Coufal, Celustka, Brabec, Boril, Masopust (90′ Zmrhal), Kral, Soucek, Darida, Jankto (82′ Kopic), Schick (65′ Ondrasek)

Anglia: Pickford; Trippier, Maguire, Keane, Rose, Rice (88′ Abraham), Henderson, Mount (72′ Barkley), Sterling, Sancho (73′ Rashford), Kane