Sensacja na Stamford Bridge! Gorzki jubileusz Mourinho

Chelsea Londyn niespodziewanie przegrała przed własną publicznością z Crystal Palace w derbach Londynu. Podopieczni Mourinho w jego setnym domowym występie w Premier League nie sprostali “Orłom“.

Chelsea przystępowała do starcia z Palace po ciężkim meczu z West Brom na The Hawthorns wygrany przez “The Blues” 3:2, natomiast zawodnicy Alana Pardew po porażce u siebie z Arsenalem. Chelsea była dziś zdecydowanym faworytem.

I jak na faworyta przystało, od początku dominowała nad rywalem. Chłopcy Mourinho za wszelką cenę chcieli sprawić swojemu trenerowi prezent w postaci zgarnięcia kompletu punktów w jego setnym występie w lidze na Stamford Bridge w roli szkoleniowca Chelsea. Niestety to nie było dobre popołudnie dla portugalskiego szkoleniowca.

Pierwsza odsłona gry to dominacja Mistrza Anglii, choć dobrych okazji nie brakowało również w obozie rywala, to do przerwy obie drużyny schodziły bez zdobyczy bramkowej.

W drugiej połowie mecz nabrał jeszcze więcej kolorów a to za sprawą bramek, które wreszcie mogli podziwiać kibice zgromadzeni tego popołudnia na obiekcie Chelsea.

Pierwszą bramkę zdobyli zawodnicy Alana Pardew. Cesar Azpilicueta zdołał zablokować uderzenie Bakary’ego Sako, ale wobec dobitki Malijczyka i on i Courtois byli bez szans.

Chelsea ruszyła w pościg za rywalem i dopięła swego w 79.minucie gry. Dośrodkowanie Pedro na gola zamienił Radamel Falcao, który pojawił się w drugiej odsłonie gry, jednak decydujący głos należał do gości. Joel Ward dzięki zgraniu futbolówki przez Sako wpakował piłkę do siatki gospodarzy.

Sensacja stała się faktem. Jose Mourinho i jego piłkarze przegrali drugi mecz w tym sezonie, wobec czego plasują się na 13. miejscu z dorobkiem 4 punktów. Crystal Palace dzięki dzisiejszemu zwycięstwu wspięło się w tabeli Premier League na 2. pozycję z dorobkiem 9 oczek.

Chelsea Londyn 1:2 Crystal Palace, 29.08.2015 r., godz: 16:00, Stamford Bridge

0:1, B. Sako (65′)

1:1, R. Falcao (79′)

1:2, J. Ward (81′)