Selekcjoner Macedonii: Polska to faworyt naszej grupy

PAP/ Piotr Nowak

Już w niedzielę 13 października reprezentacja Polski zagra z Macedonią Północną. Igor Angelovski twierdzi, że Polska jest faworytem grupy G, jednak wietrzy szanse dla swoich podopiecznych.

– Wiemy, kto jest naszym rywalem. Polska to faworyt naszej grupy, ale wiemy również, przed jaką szansą stoimy. Zawsze powtarzam, że nazwa czy klasa rywala nie są najważniejsze, liczy się, dla kogo i o co gramy. Mogę obiecać wszystkim naszym kibicom, że powalczymy o każdą piłkę. Gramy o wielki cel i nikt nie zabroni nam marzyć – oświadczył selekcjoner Macedonii.

– Na wyjazdach nie przegrywamy i chcemy podtrzymać tę passę. Jeszcze nie wiem, na kogo będę mógł liczyć w Warszawie, dlatego trudno mówić o taktyce na to spotkanie. Ostatnio pewne problemy ze zdrowiem miał Stefan Ristovski, jednak pomimo tego w meczu ze Słowenią wyszedł na boisko i pokazał się z bardzo dobrej strony. Jestem szczęśliwy, że mam w składzie wielu takich piłkarzy. Nawet jeśli coś ich boli, to wychodzą na murawę, zapominają o tym i walczą dla Macedonii Północnej – dodał.

W poprzednim meczu Polaków, Robert Lewandowski zdobył trzy bramki. Igor Angelovski został zapytany o dyspozycję polskiego napastnika.

– Imponuje mi od czasu gry w Borussii Dortmund. To z pewnością jeden z najlepszych zawodników na świecie. Nie możemy jednak zapominać o tym, że moi zawodnicy są w bardzo dobrej formie. Oni dają z siebie maksimum dla tej reprezentacji – powiedział.

Obecnie Macedonia zajmuje trzecią lokatę w grupie D. Na swoim koncie mają 11 punktów po siedmiu kolejkach eliminacji. Polacy są liderem grupy i mają 16 punktów. Aby zapewnić sobie awans na Mistrzostwa Europy w 2020 roku, muszą dzisiaj pokonać gości. Dodajmy, że Polska nie przegrała na Stadionie Narodowym od 67 miesięcy. Biało-czerwoni zagrali na tym obiekcie 26 spotkań. Piętnaście występów zakończyło się zwycięstwem Polaków, osiem remisem. Z PGE Narodowego Polacy schodzili z boiska pokonani tylko dwa razy.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi