Schachtar lepszy od Realu Sociedad.

W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów grupie A na Estadio Municipal mistrz Ukrainy Schachtar Donieck spotkał się z 4. drużyną poprzedniego sezonu Primera Division Realem Sociedad San Sebastian.

Mecz był istną wymianą ciosów z obu stron, ale to goście wykazali się lepszą skutecznością pod bramką.  Baskowie z San Sebastian atakowali niemal non stop, zaś Schachtar uciekał się jedynie do kontrataków. I to one dały Ukraińskiemu zespołowi bramkę w 65 minucie. Atak zakończył się podaniem Douglasa do Alexa Teixeiry, a ten zamienił je na bramkę. To tylko bardziej rozjuszyło drużynę z Hiszpanii.  Jednak, mimo licznych ataków brakowało bramki wyrównującej. Im bliżej końcowego gwizdka, tym bardziej mecz przypominał turniej MMA.  Ukraińcy grali tak, jakby chcieli usunąć z boiska drużynę z kraju Basków. Gospodarze nie pozostawali im dłużni i również faulowali. Bilans tego był taki, że mecz zakończył się, aż 44 rzutami wolnymi, a sędzia Ovidu Alin pokazał żółty kartonik 7 razy. W 87′ minucie Schachtar zapewnił sobie 3 punkty. Po akcji brazylijskich pomocników Schachtara, w dogodnej sytuacji znalazł się Alex Teixeira i podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0. Takim właśnie wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Real Sociedad San Sebastian – Schachtar Donieck 0:2 (0:0)