Scaloni przed finałem MŚ 2022: Wiemy jak ich zaatakować, jakie są ich mocne strony

Lionel Scaloni

Zdjęcie: FIFA

W niedzielę dojdzie do finału mistrzostw świata w Katarze. Spotkanie na Lusajl Stadium rozpocznie się o godzinie 16:00.

O złoty medal powalczą Argentyna i Francja.

– Zdecydowaliśmy już o taktyce. Zagramy w taki sposób, w jaki – naszym zdaniem – możemy najbardziej skrzywdzić rywali i jednocześnie najmniej cierpieć – powiedział Lionel Scaloni na konferencji prasowej – Mamy plan na finał, wiemy, jak grać przeciwko Francji, a teraz musimy tylko to wykonać i mam nadzieję, że zagramy podobny mecz jak w ćwierćfinale z Holandią. Ale tym razem bez konieczności przechodzenia przez ból rzutów karnych.

Niedzielny finał to m.in. rywalizacja dwóch wielkich gwiazd, a na co dzień piłkarzy tego samego klubu – Lionela Messiego i Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain. To na nich skupia się największa uwaga mediów.

– Aby powstrzymać Mbappe, potrzebny jest wspólny wysiłek. Ale Francja to więcej niż Mbappe. Musimy skupić się na stworzeniu dobrej gry kolektywnej. Niedzielny mecz to znacznie więcej niż pojedynek Messi kontra Mbappe. To Argentyna przeciwko Francji. To wykracza poza to wszystko. Obie drużyny mają niezbędną broń, aby o grze mogli decydować inni piłkarze, a niekoniecznie ta dwójka. Miejmy nadzieję, że szala przechyli się na naszą stronę. Jak wspomniałem – jest wielu graczy, którzy mogą zdecydować o wyniku – uważa Scaloni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x