Samuel Umtiti odejdzie do Premier League? Jest chętny
FC Barcelona chce się pozbyć Samuela Umtitiego. Obrońca nie ma przyszłości na Camp Nou i jest dla klubu ciężkim balastem. Pomóc w tym może jeden z klubów Premier League, który musi łatać dziury w obronie.
Blaugrana ma mieć pełne ręce roboty w zimowym okienku transferowym. Klub oprócz wzmocnień musi pozbyć się zbędnego balastu, jakim jest między innymi Samul Umtiti i jego wysoka pensja. Barca traktuje priorytetowo jego odejście. Do tego sam Xavi nie widzi 28-latka w swoich planach i wie, że jego odejście jest ważne w kwestii ściągnięcia innych zawodników już w styczniu.
Zainteresowane sprowadzeniem mistrza świata z 2018 roku ma być Newcastle United. The Sun informuje, że angielski klub jest gotowy zapłacić za obrońcę 20 milionów euro. Duma Katalonii jest bardzo otwarta na rozmowy w tej sprawie, tym bardziej, że kontrakt Umtitiego obowiązuje jeszcze do 2023 roku.
Newcastle chce wzmocnić swoją nieszczelną obronę. Jak dotąd stracili aż 42 gole w 19 spotkaniach ligowych. Sroki zajmują 19. lokatę w tabeli ligowej mając zaledwie 11 punktów na swoim koncie.
Samuel Umtiti rozegrał w tym sezonie zaledwie 90. minut. Wystąpił w zremisowanym meczu z Osasuną (2:2) na El Sadar 12 grudnia.
-

AktualnościMarquinhos: kapitan PSG chce wrócić do Corinthians po wygaśnięciu kontraktuNowacki / 27 marca 2026, 16:04
-


AktualnościJürgen Klopp: Mohamed Salah to jeden z największych piłkarzy w historiiNowacki / 27 marca 2026, 15:33
-


AktualnościJoan García odrzucony z kadry Hiszpanii przed meczem z SerbiąNowacki / 27 marca 2026, 14:58
-


AktualnościAston Villa rozważa transfer Ibrahima Mbaye z Paris Saint‑GermainNowacki / 25 marca 2026, 15:11
-

AktualnościBayern Monachium wyklucza sprzedaż Michaela Olise latem - kontrakt do 2029 roku i brak klauzuli odstępnegoNowacki / 25 marca 2026, 14:26
-

AktualnościCristiano Ronaldo Jr. trenował w akademii Realu Madryt - możliwy transfer do La FabricaNowacki / 25 marca 2026, 13:47
































