Sam McQueen kończy karierę piłkarską… w wieku 26 lat

foto: Twitter/@SouthamptonFC

Sam McQueen z całą pewnością nigdy nie był piłkarzem z pierwszych stron gazet. Jednak nie często zdarza się, że zawodnik klubu z Premier League kończy karierę w wieku 26 lat. Tak się stało w przypadku wychowanka Southampton.

Sam McQueen ogłosił przejście na emeryturę w Nowy Rok. Lewy obrońca podjął tę decyzję po ponad trzech latach bez gry w piłkę. Przerwa była spowodowana poważną kontuzją, której nabawił się podczas meczu, kiedy był wypożyczony do Middlesbrough. McQueen ostatnie spotkanie w profesjonalnym futbolu zagrał 31 października 2018 roku. Naprzeciwko jego zespołu stanęło wówczas Crystal Palace w ramach Pucharu Ligi.

Anglik próbował wrócić do gry po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego (ACL), ale, jak sam przyznał, kontuzja i czas spędzony z dala od piłki nożnej były bardzo wyniszczające, a on sam musiał podjąć decyzję, która jest najlepsza dla niego i jego rodziny. Kontuzja ACL jest stosunkowo częstą, ale niezwykle destrukcyjną kontuzją w futbolu. McQueena spotkało wielkie nieszczęście, a jego leczenie od początku nie układało się pomyślnie.

W wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej Southampton, McQueen opowiedział historię swojej kontuzji i opisał zmagania z bólem, treningiem i zdrowiem psychicznym, oferując wgląd w to, przez co przechodzi kontuzjowany zawodnik.

– Po prostu skręciłem kolano, próbując wybić piłkę. Usłyszałem, że pękło i od razu wiedziałem, że to ACL. Tydzień przed Bożym Narodzeniem zacząłem dostawać uderzeń gorąca i dowiedziałem się, że mam infekcję. Udałem się do Londynu na pilną operację, aby spróbować wypłukać infekcję z mojego kolana. Potem znowu zacząłem dostawać uderzeń gorąca i silnego bólu w kolanie. Dowiedziałem się, że infekcja wróciła – ta sama infekcja. Musiałem znów pojechać do Londynu, aby zobaczyć się z chirurgiem i powtórzyć całą operację, ściągając więzadła z drugiej nogi, aby poprawić stan kolana, ponieważ pierwsza operacja nie powiodła się. Tę operację miałem w lipcu 2019 roku. Od listopada 2018 roku do lipca 2019 roku przeszedłem około dziewięciu różnych operacji – powiedział na łamach southamptonfc.com.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.